Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pilonidális cisztával diagnosz...

Pilonidális cisztával diagnosztizáltak, van esetelg valamilyen tippetek, hogyan vészeljem át az elkövetkezendő éveket?

Figyelt kérdés
Szaisztok! Jelenleg 18 éves vagyok, a napokban jött elő nálam a pilonidális ciszta néven ismert betegség. Az első kivágás már megvolt, most naponta kell kötözésre járnom. Viszont előbb utóbb műtétre, vagy műtétekre is sor fog kerülni. Van valakinek tapasztalata ebben, vagy tanácsa, hogyan vészeljem át ezt az időszakot? Az olvasottak alapján elég rémisztő és fájdalmas betegség, ami ráadásul hosszú ideig tart, kiújul, stb... Így a felnőtt élet kapujában és az érettségi előtt nem igazán kellemes.

2022. jún. 5. 13:58
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Plusz infó: Végül kimetszették és kitisztították a tályogot, most kötötésre járok majdnem minden nap
2022. jún. 6. 16:22
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem kb akkor műtötték amikor 11.be jártam szakközépbe... Én sokat vártam a műtéttel mert nem volt kellemetlen, hogy van ott valami, nem tudtam mi az pontosan. Mikor rosszabb lett, akkor műtötték, aztán visszagondolva talán olyan 1, max 2 hétig nem tudtam ülni, csak feküdni és állni, ami amúgy nagyon fárasztó, mert a fekvés maga nem pihentető, mert fájdalmas. De teljesen rendbejössz utána, ha jó a doki. Nekem mondta a doki, hogy nagy darabot vágott ki, és érzékeny lesz, és amúgy az egy picit, de észrevehetetlen a mindennapokban. Sokat edzek hasra, amikor a fenekemen ülök, akkor picit érzem, teszek alá puhább dolgot. Katonaságot is megjártam már vele, a 6 hetes alapkiképzést, ott sem volt gond vele, jelenleg egyetemen sincs. Szerintem ki is van újulva nekem amúgy, de nem zavar már, megtanultam együtt élni vele, viszont bíztatásképp rengeteg ismerősöm a műtét után már másnap ment dolgozni, mert nem fájt nekik. Ilyen is van, attól függ mekkora lesz a seb, és mennyire bírod, KITARTÁST! Szemtelen egy betegség ez
2022. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen pont ez a baj, hogy nekem még csak kivágták a tályogot és a gennyet, és kötözik de olyan műtétem nem volt, mikor kiveszik a cisztát.
2022. jún. 6. 19:30
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, jó érzés lesz megszabadulni utána tőle. Sipolyod is van, amiből ürül kellemetlen szagú folyadék? Ha jól tudom azt elkötik vagy mi a fene
2022. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem mondták, hogy lenne. Valadékozni és vérezni csak keveset, miután kivágták szinte észre sem vettem, hogy folyt volna. Attól félek nagyon hogy a kezelés és a műtét ellenére többször kiújulhat és kezdhetek előről minden szenvedést
2022. jún. 6. 21:13
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen kiújulhat ez egyénileg változhat persze, a hajlam rá. Vannak módszerek hogy csökkentsd a kiújulást
2022. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, módszerekről én is hallottam, viszont elfogadni nehéz hogy valószínűleg ciklikusan ki kell műteni éveken át
2022. jún. 6. 21:47
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem így állj hozzá. Mondom, nekem szerintem kiújult de mivel alig érzem azt is csak néha, nem műtetem ki
2022. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Próbálok pozitív maradni
2022. jún. 7. 18:59
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most mennyit kell várnod a műtétre? Egy ilyen egy napos sebészetire is hónapokat kell várni?
2022. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!