Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Méheltávolítás 23 évesen?

Méheltávolítás 23 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, találtak nálam egy 10cm-es dermoid cisztát, voltam CT-n kimutatta hogy valahol a petefeszkemnél van közepén és mindkét petefészket érinti. Július 7.-én lessz a műtétem, beszéltem a dokival aki fog műttetni azt mondta ha csak az egyik petefészkemet érinti akkor kiveszi azt az egyet a cisztával együtt , de ha mindkét petefészkemet és nem tudja megmenteni akkor kiszedi mindkettőt a méhemmel együtt mert hogy petefeszkek nélkül a méh felesleges. Nem tudok ehhez mit szólni, gyerekem már van az nem lenne gond ha nem lehetne már,de sokan mondják hogy menyjek másik dokihoz véleményért mert hogy mégis csak fiatal vagyok. Mit csináljak? Eddig is nagyon féltem a műtéttől de most annál jobban.
2022. jún. 15. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne felesleges a méh petefészek nélkül 23 évesen? Ha még akarnál gyereket, donor petesejttel lehetne. Ha kiveszik a méhed, akkor meg nem lehet sehogy.

Egyébként meg azért nem hiszem, hogy egy darab petefészek se lenne megmenthető...Múltkor egy fiatal lány petefészkeiből összesen 6 !!! dermoid cisztát vettünk ki, mégis maradt petefészekállománya.

Biztos, hogy a megfelelő orvosnál vagy?

2022. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Az elsőnek mondanám hogy ha kiveszik a petefészked nem lehet gyereked mert nem lesz hozzá hormonok, így ciklusod is felborul vagy nem is lesz. Sajnos a lombik se megoldás . Viszont remélhetőleg kérdező neked csak a petefészkedet távolítják el.

Ha nem vagy biztos a műtéten keress egy jó magán orvost.

2022. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is utánajárnék kicsit. Kikérném más orvos szakvéleményét. Ez az úgyse kell semmire hozzáállás nem tűnik valami értelmesnek
2022. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Háziorvos vagyok. Szerintem ez a nőgyógyász egy barom, már bocs. A méheltávolítás óhatatlanul a kismedence szalagrendszerének sérülésével járna. Hólyag előreesés és egyéb nyalánkságok lehetnek a következményei. Én nem engedném.
2022. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!