Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér akkor is elmúlik, ha...

Aranyér akkor is elmúlik, ha nem sikerül visszanyomnom? Menjek vele orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon fájt, ülni sem bírtam. Ma egész napos képzésem lett volna, de nem mertem menni, mert kb 5 órát kéne ülni egyhuzamban és csak 1 szünetem lenne. Holnap megint több óra ülés, de olyan hülyén érzem magamat, hogy ez miatt ne menjek. Akinek volt már aranyere, és ülő munkát végez, mit csinált, amíg fájdalmai voltak?

Maga az aranyér külső, nem lila, nem viszket, csak fáj amikor ülök, állni, lépni kellemetlen, de wc-zésnél nem fáj, nem vérzik, ugyanakkor ingerel. Most gyógyszer és krém hatására úgy érzem a fájdalom azért csökken, a dudor viszont nem lett még kisebb.... Azt mondták (orvos családtag, ápoló barátnőm is) nyomjam vissza, mert úgy gyorsabban megnyugszik, plusz a vérkeringésnek is jobb... de nem tudom benyomni óvatosan, piszkálni meg nem akarom, nem hiszem, hogy az jót tesz. Szóval azt sem tudom, hogy ha csak kenegetem, szedem a bogyót, tényleg majd vissza megy magától is? Meg mennyi idő alatt (az erre való gyógyszer pl. 1 hetes kúra, akkor ezt vehetem úgy, hogy ennyi idő alatt helyre kell jönnie)? Attól félek nehogy rosszabbodjon, mert kint van... És kell - e mennem sebészhez, proktológushoz megnézetni mindenképpen, akkor is, ha az itthoni kezeléssel helyre jön? Vagy ne is várjak nézessem meg már most?


Elnézést, hogy hosszú lett, de teljesen kivagyok ezen.



2022. jún. 16. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha külső aranyér, akkor azt nem lehet visszanyomni és nem is szabad, a belső tudod visszanyomni ha kilóg. Sajnos sokszor 1 hét alatt nem jön rendbe. Ha ennyire fáj, akkor nézesd meg proktológussal.
2022. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Most nem fáj annyira de nem merek ülni. Házi orvos azz mondta 1 hét, ha nem javul akkor menjek. Egyenlőre gyógyszert és kenőcsöt kaptam.

Nam lehet visszanyomni? Akkor ezért nem is tudtam :) de ez azt jelenti hogy ahogy magnyigszik, visszahúzódik magától, nem lesz dudor?

2022. jún. 17. 15:41
 3/4 A kérdező kommentje:
(bocs az elirásokért)
2022. jún. 17. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, kezeld és majd visszahúzódik, de az nem 1 hét.
2022. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!