Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi miatt mehet fel így a...

Mi miatt mehet fel így a pulzusom?

Figyelt kérdés

Szóval… már egy jó ideje , hogyha kint vagyok a melegben, nem sokat… akkor felmegy a pulzusom ilyen 120-130-ra.. pl. Mikor megyek melóba , kiszállok kocsi szépen süt a nap, sétálok a melóba.. és van hogy 140 is, mire beérek.


Másik, ma hoztunk fel bútort , második emeletre , nem volt vészesen nehéz, de könnyű se.. kb. 70-90 között volt kg ba. Mire felértünk pulzus bimm 185, tiszta furán is éreztem magam, meg utána fáradtnak( fura fáradság).


Vltam pajzsmirigy labor és UH, minden fasza, szív UH meg EKG … az is fasza nagylabor is volt az is fasza.


Mi okozhat még ilyeneket ? :/



2022. jún. 16. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakran mozogsz, sportolást?

Simán lehet attól is hogy keveset mozogsz.

2022. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*sportolsz
2022. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát őszinte leszek, már egy jó ideje nem nagyon sportoltam mozogtam rendesen…


Abból áll a napi mozgásom, felkelek meg kajázok elmegyek melozni, ott megvan ilyen 9-11 ezer lépés , majd haza jövök .

2022. jún. 16. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor én azt gondolom, hogyha minden leleted rendben van, simán "csak" edzetlen vagy és ezért megy fel annyira a pulzusod, mert a szíved sincs szokva a terheléshez.
2022. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Melegre is reagálhat így ez miatt ? :o
2022. jún. 16. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:

A meleg is megterhelő a szervezet számára. (Ha csak simán 34 fokban az ágyon ízzadsz, az is növeli a pulzust).

A hőségben sétálás, na az meg főleg.

Ehhez hozzájöhet pluszban, hogy lehet neked a nyugalmi pulzusod is eleve magasabb. Nekem pl 90 környékén van és mivel sajnos én sem vagyok túl edzett hamar megugrik.

Stressztől is megugorhat, illetve lehet állandóan magasabb értéken. Pl nekem ha stresszelek valamin már 100-110-en van.

2022. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De! Ha nálad ez rendszeresen fizikai rosszullétet okoz, akkor tudnak adni pulzuscsökkentőt.
2022. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyugalmi pulzusom nem szokott magas lenni, van órám, ott a havi átlag ilyen 62 szokott lenni, egyébként mikor nézem akkor ilyen 58-70 között van legtöbbször . :)
2022. jún. 17. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!