Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A belélegzett nehézfém részecs...

A belélegzett nehézfém részecskék, pl kobalt, kiürülnek idővel a tüdőből?

Figyelt kérdés
Ha kiürül, annak később lehet bármi egészségügyi hatása? A vérképes vizsgálat ennek kimutatásánál a felszívódó nehézfémek mennyiségét mutatja csak amit a bőrön / tüdőn át szívódik fel?

2022. jún. 29. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
honnan lennének ezek a tüdődben???
2022. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem annyira a kérdést. Van, amit ki tudnak hajtani, van ami kiürül, és van ami soha sem ürül ki. Nem tudom, hogy csak vérmintából állapítják meg vagy másból is, de már sok mindent ki tudnak mutatni. Sok oka lehet hogy kerül be a szervezetbe, ivóvíz, növényvédő szerek, fémdobozok, fémtálak, stb. által. Ha jól emlékszem, akkor kobalt lehet doppingszerekben is. Vese, máj képes nagyon hamar felhalmozni kobaltot.
2022. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, kémiailag milyen részecskék és mekkorák.


Egy bizonyos részecskeméret alatt pl le sem ülepedik semmi.


A másik meg: milyen nehézfém? Ólom? Arany? Titán? Arzén?

Milyen formában? Elemi fém? Oxid? Halogenid? Szerves komplex?


Tudom, kukacoskodásnak tűnik, de ezek lényeges kérdések. Az elemi ezüst vagy a titán-dioxid pl maximum szilikózist okozhat, ha olyan méretű. De egy kis kadmium-klorid akár napok alatt megölhet.

2022. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én csak örülök, ha valaki tisztábban látja ezeket, bocsi hogy pontatlan voltam.

Akkumulátor gyártásnál, amikor vágás történik szilárd 0,5 mikron körüli részecskék morzsolódnak és kerülnek a levegőbe.Lítiumból, nikkelből, kobaltból és mangán anyagokból áll (NMC), ami alu/rézre van felhordva.

Jelenleg FFP 3 maszkot használok ez ellen, igaz az csak 0,6 mikronig véd, bár a semmitől jobb.

2022. jún. 30. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem allergiás a kobaltra és a nikkelre, akkor a lítium kivételével ezek "csak" felsértik a tüdejét de kémiailag nem kéne hogy reagáljanak az emberi testtel. A lítium viszont mindent megtámad, amiben víz van (tüdőt is) és a test víztereibe kerülve (vér, agyvíz, kötőszöveti nedv, stb.) megmérgezi az embert.

Ha nagyon aggódtok érte, vegyétek rá, hogy menjen tüdőszűrésre és csináltasson vérképet. Háziorvos vagy üzemorvos kell hogy adjon beutalót.

2022. júl. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!