Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Legionella vagy Pontiac-láz...

Legionella vagy Pontiac-láz lehetett ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár éve történt: voltam üdülni valahol.

Délután 17 óra felé elindítottam a klímát. Por szállt ki belőle. Nem igazán fújt hideg levegőt.

Negyed órát ment kb. Utána lekapcsoltam, mert nem volt értelme hogy járassam.

Másnap olyan szintű torokgyulladásra ébredtem, hogy nyelni is alig tudtam, később már nagyarányú hasmenés is jelentkezett, valamint 37.6 körüli láz, szédülés, hidegrázás.


Mindenhol azt olvasom, hogy minimum másfél-két nap a lappangási idő, hogyan létezik a tünetek ilyen hamar történő jelentkezése?


Egyébként ezután a gyógyulás 1-2 hónapig tartott a torokfájdalom, az "este belázasodom" állapot.

Sose volt még ilyen elhúzódó betegségem.



2022. júl. 5. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:
A Pontiac láz nem húzódik el hónapokig. A legionellózis pedig súlyos lefolyású tüdőgyulladást okoz. Hasmenés és hidegrázás lehet még emellett a tünete, de ha a tüdőgyulladás elmaradt, akkor nem valószínű, hogy legionella okozta a tüneteidet. Milyen kezelést kaptál? Készült röntgen a tüdődről? Engem először sima, közösségben szerzett tüdőgyulladásra kezeltek, amikor ez nem járt sikerrel, elkezdtem a levofloxacint szedni, ami végül megmentette az életemet. De amíg nem kezdtek el megfelelő antibiotikummal kezelni, addig kb a külvilágról se tudtam. A felépülés nálam is kb 2 hónapot vett igénybe, de a 15 kg-t amit a betegség alatt fogytam, csak fél év elteltével tudtam visszaszedni, és a kihullott hajam is kb akkorra nőtt csak vissza. Vagy az talán volt 1 év is, am,jg rendeződött. A torkomban nekem is csúnyán kisebesedett, ezek a hegek maradandónak is bizonyultak, mert azóta sem múltak el. Életemben nem voltam még soha ennyire beteg.
dec. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!