Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez reflux lehet?

Ez reflux lehet?

Figyelt kérdés
Szóval először ez múltév augusztusban kezdődött, azelőtt májusban kezdtem el edzeni és elég vékony kissrác voltam és májustól júniusig felszaladt rám 10kg zsír és izom, augusztusban egyszer csak kb 1-2 hétig olyan érzés ovlt mintha rosszul kaptam volna a levegőt, mindig nagylevegőket kellett vennem és akkor is olyan volt mintha nem menne le rendesen a tüdőmig, aztán elmúlt és októberben újra előjött ez a dolog de akkor valamivel jobb volt mint augusztusban, viszont néha egy pár órára szarabb lett, ez így ment tovább aztán decemberben a hátamon bal oldalt felül is egy ilyen fura érzés kezdett lenni néha, és ez megint ment tovább márciusig ott 1-2 hétig megint elég rossz volt és akkor így a torkomban is egy kicsit ilyen fura érzés lett, ezután mentem vele orvoshoz, tüdőgondozóba ott azt mondták minden rendben de írtak fel azért gyógyszert, de sehogy sem javult ez az egész és most így június elején a torkomban még jobban ilyen kellemetlen érzés lett meg nyelni is fura néha, ugye ezek azóta is tartanak, meg nagyon sokat büfögök de nem érzem hogy olyankor feljönne a savam, elmentem fülorgégészetre ott azt mondták hogy szerintük reflux és 2 hete szedem a gyógyszert meg próbálom kerülni a szénsavas italokat, meg a fűszeres kajákat meg amiket így nem szabadna enni, viszont mellette sajnos cigizek meg iszok elég rendesen :/ szerintetek ez reflux lenne?

2022. júl. 12. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet reflux, viszont annak a pia meg a cigi nem használ. Tök feleslegesen szeded a gyógyszereket, ha az életmódoddal nem támogatom a gyógyulást. Hosszú távon csak életmódváltással javul, hiszen ha abba hagyod a savlekötő / protonpumpagátló szedését, rögtön kiújul a probléma, jelen életmódod mellett.
2022. júl. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos, leakarnám tenni mindkettőt csak sokat stresszelek ezeken a problémákon mióta előjöttek, próbálkoztam is letenni de megtört a jég mindig :( nekem az edzés a mindenem de ez a nehézlégzés meg a többi tünet miatt teljesen elment a motivációm attól is és egy 2 hónapja azt is abbahagytam, és hát lelkileg már nem vagyok valami jó szinten mert egyre rosszabb az egész, és egyre jobban parázok miatta
2022. júl. 13. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!