Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Munkatársam ma reggelre...

Munkatársam ma reggelre pozitívat tesztelt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap 4 órán keresztül voltam mellette kb fél méterrel. Együtt is ebédeltünk, kezet fogtunk meg sokat beszélgettünk. Már tegnap köhögött, tusszentett, fújta az orrát és remegett mert rázta a hideg.

Ma ír hogy covidos. Mennyi az esélye hogy ennyi idő alatt elkaptam tőle? Mit tudok tenni?



2022. júl. 13. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Otthon maradsz, beszélsz a háziorvosoddal, megkéri a tesztet. Nem olvasol mindenfélét a témában, hogy még jobban stresszelj.

Ha nem kaptad el örülsz, ha elkaptad pihensz, gyógyulsz, és tartod a távolságot.

Nem törvényszerű, hogy elkaptad, kolléganőm hazavitte, a párja nem kapta el, de pár héten belül valahol benyalta a bárányhimlőt, pedig nem is volt gyerek közelében. Szerencsére meggyógyultak.

Melóban 15-ből hárman nem kaptuk el, vagy ha mégis, tünetmentesen átvészeltük.

Egy-két panasz van a szövődmények miatt, de egyik sem olyan, amivel nem lehetne együtt élni.

2022. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

3x oltva vagyok és elkqptam fel éve a vírust tudogyulladásom lett. Nem akarok megint megbetegedni, ne adj isten kórházba kerülni egy rohadt felelőtlen kolléga miatt.


Ma írta hig xovidos mondtam neki hogy innentől hanyagoljuk a beszélgetést mert felelőtlen volt. Tegnap amikor osszekohogott mindent meg fröcskölt a nyál a szájából rám akkor gondolkodott volna hogy BETEGEN NEM MEGYÜNK KÖZÖSSÉGBE!!!!

2022. júl. 13. 12:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm szépen az értelmes választ :)
2022. júl. 13. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem kényszerített, hogy együtt ebédeljetek.


Kolléganőm oltás mellett, kétszer esett bele. A második hülyeségből derült ki, nem volt rosszul, csak folyt az orra, ami allergia is lehet, de kíváncsi lenne, mert régen csinált tesztet, és ezt a fajtát nem is ismeri. Poénkodtunk is, hogy na szép lesz, most hogy végre mindenki jöhetett dolgozni, kezdjük előröl. Rögtön kimutatta. Repült is hazafelé.


Egyébként meg egy csomóan átestek tünetmentesen, és ugyanennyi erővel elkaphatod a boltban a sorban melletted állótól is.

Én sem merem kijelenteni, hogy nem kaptam el, hanem ha el is kaptam, megúsztam tünetmentesen.

2022. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy elkapod, tesztelni még ráérsz, majd ha lesz tüneted, addig úgysem mutatja ki.
2022. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kisebbik fiam és én elkaptuk, elég betegek voltunk, a nagyfiam viszont nem kapta el, pedig szoros közelségben voltunk.
2022. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel a tesztnek is kell 3 nap hogy kimztassa, kérsz 3 nap tappsnzt vagy home officet. Utána teszt.
2022. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most kb. mindegy, mindenhol fertőzöttek vannak, teljesen enyhe, vagy semmi tünetekkel.

Eleve nem is kéne már ezzel foglalkozni.

2022. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most már jó lenne leszakadni a témáról. Enyhe lefolyású betegség már, meddig akarják nyilvántartani még? Már ott tartunk lassan, ha 0 tünete és következménye lenne, akkor is menne ez a szarakodás, mert az a hülye teszt 2 csíkos volt. Hát aztán?
2022. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!