Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn-betegséggel mennyire...

Crohn-betegséggel mennyire lehet normális életet élni?

Figyelt kérdés
Nemrég, nagyjából másfél hónapja diagnosztizáltak ezzel a betegséggel. Elég váratlanul ért, mert korábban nem voltak egészségügyi problémáim, aztán egyszer csak előjöttek a semmiből és végül ez lett a diagnózis. Nagyon fiatal vagyok még, csak most kezdem majd az egyetemet és érdekelne, hogy mennyire befolyásolja ez a betegség az ember mindennapi életét? Tudom, hogy nem gyógyítható és életem végéig velem marad. És gondolom a bulizásról és az alkoholfogyasztásról is örökre lemondhatok.

2022. júl. 14. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kérdező!

Volt egy barátom aki szintén ezzel a betegséggel élt, voltak neki miatta nagyon depressziós időszakai, de büszke vagyok rá mert mindig motivált maradt.

Szerintem a legfontosabb, hogy mindig motivált legyél mert ez egy nagyon nehéz betegség. Folyamatosan azt figyelgetni van -e a közelben WC, nem ajánlom az állami kórházakat kezelésre + gyógyszer felirasra mert nagyon szarnak az egészre. Az igaz, hogy elkísér egész életedben de normális gyógyszerekkel és folyamatos kontroll mellett az állapotod Valamilyen szinten jobban helyben tartható!

Cigi, alkohol, drogok, minden ami savasìt az kizárva ételek közül is! Bulizni lehet , itt vannak WC-k csak hat kérdés mennyire vagy igényes ilyen téren. Mindig úgy kell Megtervezni az utat, hogy út közben legyen WC. Ez eléggé le tudja húzni az embert idő után. Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust is nem azért mert azt gondolom egy beteg személy vagy. De tényleg komolyan mondom, hogy egy ilyen betegség lelkileg is nagyon megviseli az embert! :(

Nagyon sok erőt is kitartást kívánok Neked!

2022. júl. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Diétával lehet, másképpen viszont folyamatos panaszaid és tüneteid lesznek.


Ismerősöm Crohn-os, szrik a diétába aztán csodálkozik, hogy fáj a hasa, meg sokszor kétórát nem bír ki fsás nélkül (elnézést), időnként vérzik is a gyulladás miatt.

2022. júl. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Chronnal is lehet teljes életet élni. Nyilván lesznek olyan pillanatok,amikor a betegséged fellángol,az cefet szar lesz, erre felkészìtelek. De lesznek olyan periòdusok is,mikor tünetmentes leszel. Párom pl vagy 10 éve tünetmentes,teljesen normális életet él,igaz gyògyszer mellet. A bulizásròl se kell lemondanod,csak mértékkel mindent. Na meg,a szoros nyomonkövetés fontos. Rendszeresen jelenj meg az előìrt vizsgálatokon. Az étkezésnél, kerüld a tùl zsìros, fűszeres,csìpős meg a puffasztò ételeket. És kerüld a stresszt (bár suli miatt,ez elég nehéz lesz), de pròbálj meg elsajátìtani stresszkezelési technikákat.😊
2022. júl. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyéni. De az egyik barátom kalott valami kísérleti gyógyszert rá. Neki semmi tünete nincs azóta, minden hetvegén sörözik, nem diátazik. Ugyan olyan életet él mint előtte. Az egyetlen kellemetlenség hogy 2 évente el kell mennie egy tükrözésre kontroll gyanánt. Jár után adókedvezmény ha majd dolgozol igenyeld. Havi kb 8000 ft plusz.
2022. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!