Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek leukémiás? Vagy a...

Lehetek leukémiás? Vagy a stressz okozza a tüneteket?

Figyelt kérdés

1 hónapja volt, hogy több napig 37-37.4 közötti testhőmérsékletet mértem, erre azt mondta az orvos, valami vírus lehet. Én viszont nagyon felidegesítettem magam rajta, mert nem volt más tünetem és az ok nélküli hőemelkedés leukémia jele is lehet. 1 hét után sem múlt el, de nem éreztem magam betegnek vagy ilyesmi, így nem is méregettem utána egy ideig.

Viszont másfél hete megint rá vagyok görcsölve a tüneteimre, mert még mindig 37.2-3 fokos a hőmérsékletem, ha sétálgatok pár percet a lakásban, lemegy 36.9-re, nem értem ezt az egészet miért van. A héten fog megjonni a menstruációm, próbálom arra ráfogni.

A másik, hogy tapintható a nyakam és a vállam találkozásánál 2-3 borsónyi méretű nyirokcsomó, de az lehet, hogy eddig is ott volt, mert nem érzem, hogy meg lenne duzzadva, csak eddig még soha nem tapintottam, hogy ott van-e. Illetve péntek óta furcsán sajog a lábam, néha a lábfejem, néha a sípcsontom, néha a combom, de ha nem figyelek oda rá, szinte nem is érzem, mozgásnál sem okoz problémát, ugyanúgy tudok járni, tehát erről sem tudom, hogy csak beképzelem-e, vagy lehet az idegtől, mert nagyon ideges vagyok.

Mas leukémiára jellemző tünetem nincs, mint pl vérzés, foltok a bőrön, fáradtság, sápadtság. Tudom, hogy vérvétel mondana biztosat, de oda csak augusztusra adnak időpontot.

Kérlek, nyugtassatok meg, hogy ha leukémiás lennék, mások lennének a tüneteim és már rosszabb lenne 1 hónap elteltével,. Borzasztóan ideges vagyok, ingerült, sokszor sírás közeli állapotban, gondolom ez sem használ.

18L


2022. júl. 18. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudjuk megmondani, hogy leukémiás vagy-e, az viszont biztos, hogy hipochonder vagy.


Ha nincsenek komolyabb tüneteid, akkor várd meg a vérvizsgálatot és addig ne pánikolj.

2022. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek!!!

Mert ugyanebben a cipőben járok, ugyanígy a leukémiára vagyok teljesen rástresszelve hetek óta, de annyira hogy teljesen kikészültem már.

Nekem vannak foltjaim is, fáradtság és "láz érzés", de még hőemelkedésem sincs.

Erős éjszakai izzadás is van!

Én is szeretném ha valaki megnyugtatna!

Voltam vérvételen is. Lettek eltérések.

Tüdőszűrő, hasi uh negatív lett.

2022. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, teljesen normális, ha 37 fok körül van a hőmérsékleted menstruáció előtt, alatt és közben. A szervezet ilyenkor magasabbra viszi egy kicsit a hőjét. Nálam is ilyen (30/N).


Ha viszont leukémiára gyanakodsz, akkor menj el kivizsgálásra. A vérkép olyankor nagyon rossz, a fehérvérsejtek száma pedig kiugró. Ha leukémiát gyanítanak (vagy ha kéred, talán akkor is), el fognak küldeni egy hematológushoz, ahol csontvelő és csontmintát fognak tőled venni. Ha ezek alapján baj van, akkor 4-féle leukémia ismert. Lassabb és gyorsabb lefolyásúak.. Ha időben kapják el, elméletileg gyógyítható.. ha pedig a vérképben blast is van, akkor már nagy valószínűséggel utolsó stádium (bár ha az lenne, akkor sokkal de sokkal rosszabbul lennél: erős gyengeség és fáradtságérzés, csontfájdalom, bőr alatti bevérzések, étvágytalanság, stbstbstb... ) Drukkolok neked, hogy ne legyen baj :(

2022. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 köszi :) azóta voltam vérvételen, minden érték jó lett szerencsére 🙏🏻
2022. szept. 16. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
És elmúltak a tüneteid és a parád?
2022. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, azok is, hőemelkedésem is és amúgy még azután, hogy ezt a kérdést írtam, brutális étvágytalanságom is lett vagy 3 hétig, amíg bennem volt, hogy leukémiás lehetek, semmil nem esett jól, 2 kanál levestől tele voltam..aztan a jó vérvétel eredmény után ez is elmúlt 2 nap alatt.

Tény, hogy hipochonder vagyok, de még ilyen durva nem volt.

2022. szept. 16. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
3mas voltam: örülök, hogy rendben vagy :) Vigyázz magadra :)
2022. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!