Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért pattog a fülem kis...

Miért pattog a fülem kis légnyomásváltozásra?

Figyelt kérdés

Jobb fülemnél pár napja észrevettem, hogy bizonyos esetekben halk, kis egyszerhasználatos műanyag poharat idező pattanó hangot ad, például ásításkor még azelőtt, hogy a fülkürtjeim kinyíltak volna.


Időközben rájöttem arra is, hogyha nagyon enyhe légnyomásnövekedést fejtek ki a fülkagylómra helyezett tenyeremmel, akkor is hallom ezt a halk pattanó hangot, ezt hangsúlyosnak gondolom.


Nem tartom valószínűnek hogy fükürt probléma lenne, persze nem lehetetlen. Itt jut eszembe, hogy az elmúlt napokban vélhetően átmeneti vérnyomás változás miatt mindkét fülkürtöm átmenetileg pár percre nyitva maradt, roppant zavaró, de szerencsére ritka, talán más is tapasztalt már ilyet magán.


Az állkapocs ízületem gyanús, hogy problémás lehet, bár az nem tudom pontosan hogyan idézhetné ezt elő.


31/F



2022. júl. 23. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
31 évesen még soha nem volt fülzsírod?
2022. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem kicsit túl nagy figyelmet fordítasz a füleidre. Talán elfoglalhatnád magad valami értelmesebbel is.

Vagy egyszerűen bemész a fül orr gégészetre.

2022. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Volt, persze, amikor úsztam, még volt, hogy víz is megrekedt zavaró módon az egyik fülemben míg el nem párolgott...


Köszönöm második! Bizonyára nagyon figyelnem kell arra, hogy azt az iszonyatosan kellemetlen tényt észrevegyem, hogy átmeneti időre a "fülemen" keresztül veszem a levegőt, és ha beszélek, belülről hallom a hangomat. A kattogó hang is bizonyára egy olyan dolog ami fel sem tűnik, ha eddig nem volt...


Szerencsére bőven van egyéb elfoglaltságom is, csupán tippeket vártam volna, a tünet pedig ha sokáig marad, majd egyszer meg is nézetem..

2022. júl. 24. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!