Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha megszúrta a kezemet egy...

Ha megszúrta a kezemet egy tüske, és egy kis púp maradt a helyén a kezemen, ami egy hét múlva is érzékeny, akkor azt milyen szakorvosnak kell megmutatni?

Figyelt kérdés

Nem piros, nem gyulladt, csak egy kis kiemelkedés van ott a kézfejemen, ami érintésre érzékeny, mintha rossz helyen szúrta volna meg.


Milyen orvosra tartozik ez?


2022. júl. 24. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenekkel a sebészetre kell menni.
2022. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háziorvos látta? Lehet elég rá fájdalomcsillapító, vagy lohasztó kenőcs.


Szakik közül elsőkörben én is a sebészt mondanám, oda beutaló se kell. Ha tenyéren van és elérhető lehetőség a kézsebész, akkor őket is érdekelheti.

2022. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Háziorvos nem látta, gondolom sok érdemit nem tudna mondani, és nem 2 hónap múlva akarok orvos elé jutni, ezért inkább megnézetném magánban. Ezért érdekelt, hogy milyen orvosra tartozik ez.


Lohasztó kenőccsel próbáltam, attól maradt a púp.

2022. júl. 24. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Sebészetre nem kell sem beutaló, sem időpont, oda lehet akármikor menni.
2022. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: sürgősségire gondolsz? Mert a sima sebészeti rendelést megnéztem, és oda van írva, hogy nem beutalóköteles, de időpontfoglalás szükséges
2022. júl. 24. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Sebészeti szakrendelésre gondoltam, nem sürgősségire. Olyanról hallottam, hogy a sok várakozási idő miatt célszerű időpontot kérni, de olyanról még nem, hogy mindenképpen kell időpont oda, nem igazán logikus. Van ahol érsebészet is van, oda kell időpont és beutaló is.
2022. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6: a covid óta tudtommal minden szakrendelésen csak időpontfoglalással fogadnak, hogy ne legyen egy csomó ember egyszerre a váróteremben, hanem mindenki időre menjen, de lehet, hogy kisebb forgalmú helyeken nem így van
2022. júl. 24. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!