Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Dagnat? Nyàlkasér...

Mi lehet ez? Dagnat? Nyàlkasérülés? Aranyér?

Figyelt kérdés
Tegnap székelés utàn friss piros vért làttam a papíron, gyorsan lezuhanyoztam és mentem nagyihoz, nagyinàl el kellett mennem pisilni és ott is làttam friss piros vért a papíron. Aztàn hazajöttem és itthon is folyamatosan nézegettem, ha erősebben nyomtam oda a papírt akkor kicsit vérzett de hamar el is àllt. Ma éjjel 3-kor ki kellett menjek pisilni és megint odanyomtam a papírt és megint vérzett de nagyon hamar elàllt és nem is nagyon vérzett, azóta nincs semmi, pedig nézem. Tegnap nagyitól felhívtam a hàzidokit, de sajnos szabadsàgon van a helyettese vette fel, aki azzal kezdte, hogy daganat.Én hipohonder lévén kerestem a tüneteket és most be vagyok paràzva, hogy valóban daganatos vagyok. A szekletemmel nincs gond abban nem volt vér tegnap reggel, nem is fogytam (96kg vagyok, tegnap mértem meg magam) hasam nem fàj nyomàsra sem, nincs hànyingerem, nem hànytam, làzam sincs, étvàgyam az jó, nincs làzam sem. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy ez vajon mi lehet?! Apukàmnak, aranyere van màr évek óta, anyukàmnak is szokott lenni,de én màr temetem magam, hogy tutkó halàlos betegségem van. Minden székelés utàn megmosakszom babaszappannal langyos vagy hidegvízzel. 28 éves làny vagyok
2022. júl. 29. 05:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzà teszem, hogy tükörrel nézem a fenekem és az ágyban is nyomom oda a papírt,időnként hogy nem vérzik e.
2022. júl. 29. 05:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Aranyér, vagy végbél repedés. Nem volt megerőltető a székelés?

Ilyet orvos nem mond, szerintem félreértetted.

2022. júl. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet félre értettem nem tudom. Nem nem volt kemény de talàn picit erőlködnöm kellett, meg sajnos sokat ülök a wc-n is ha kell ha nem, meg ülő életmódot folytatok és itthon is csak ülök egy kényelmetlen székben vagy fekszem.
2022. júl. 29. 06:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem a daganat jellemző tünete, ergo nem is mondhat ilye egy háziorvos főleg, hogy ezt csak vizsgálatok igazolhatják. A friss piros vér az inkább végbélrepedés vagy sérülés.
2022. júl. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A wc-n üldögélés eleve hajlamosít..

Igyál sok vízet, és változtass a táplálkozási szokásaidon. Ha több zöldséget gyümölcsöt ennél azzal megelőzhető lenne az ilyesmi, illetve mozognod is kellene, menj el 1 órát sétálni minden nap. Eleve 96kg rengeteg egy fiatal nőnek, ezzel a súlyod is lejjebb menne.

2022. júl. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó lehet én hallottam félre nem tudom, de ha sérülés vagy repedés annak màr nem szabadott volna ma hajnalban is vérezni, mondjuk az is igaz, hogy ahányszor klotyira megyek csesztetem a végbelem is, hogy nézzem nem vérzik e(előbb voltam kint pisilni és megint csesztettem, de szerencsére nem vérzett) tegnap óta.
2022. júl. 29. 06:36
 7/12 A kérdező kommentje:
5/6 Rendben van.
2022. júl. 29. 06:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik végbélszárazság is,nem csak wc-zésnél repedhet meg a bőr,mondjuk a szappan pont szárít.
2022. júl. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan töröld a végbeled lehetőleg vizes WC papírral, ne dörzsöld, mert attól kisebesedik és vérzik. Sebészetre menj el, ott megnézik aranyér-e és kapsz rá megfelelő kúpot vagy kenőcsöt. WC-n ne ülj sokáig, ne erőlködj, lazítsd a székleted ételekkel, sok vízivással.
2022. júl. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet belső aranyér. Az nem fáj, viszont vérzik.
2022. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!