Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Deneverpad hatasos?

Deneverpad hatasos?

Figyelt kérdés
Porckorongservet szeretnem kezelni. Nem hasznaltam meg. Jonak tunik. Szeretnek valamit ami segit. Az uszas jo volt, de mindig osszeszedtem valamit. Irnatok tapasztalatot?

#porckorongsérv #Deneverpad
2022. júl. 30. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Denevérpadot nem szabad mindenkinek és mindenre használni. Ha sérves vagy pláne. Konzultálj előtte orvossal, mert akár ronthat is az állapotodon. Amúgy megértelek, semmilyen medencébe nem megyek bele.
2022. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 függesztőrács válasza:
Nem, nagyon nem és porckorong sérvvel a csontkovácsot se! Nekem is pont ez a bajom a vizes dolgokkal. Nálam a nüngbergi függesztőrács+gyógytorna combo vált be a legjobban. Sajnos nem olcsó, de minden egyes alkalom után kézzel fogható a javulás.
2022. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En ezt olvastam egy szakitol:


"🦇 DENEVÉRPAD – ÁRT VAGY HASZNÁL?

Sokszor szegezik nekem ezt a kérdést, főleg olyanok, akik éppen ilyen eszköz vásárlásán törik a fejüket. A válasz természetesen az, hogy attól függ…


⚙️ Hogyan működik?

A denevérpad lényege, hogy a padhoz rögzítve különböző szögben fejjel lefele lóg az ember és a gravitáció húzó hatására a gerincen is ún. trakció, húzás jön létre, mely a csigolyákat eltávolítja egymástól.


🤔 És ez jó?

Igen, ez egyébként egy nagyon jó módszer a csigolyák közti képletek tehermentesítésére. Ún. dekompressziós hatást érhetünk el vele. Tehát csökkentjük a nyomást, főleg a porckorongokon. Ez alapvetően jó és hasznos, mivel a porckorongra nehezedő nyomás kipréseli a folyadékot belőle, így a csökkent terhelésre éppen ellenkezőleg, a környező szövetekből képes magába szívni a folyadékot. Ha kellően hosszú ideig volna így. De azért annyi ideig nem szoktak lógni az emberek rajta, lévén vannak azért mellékhatásai. Hiszen a gravitáció nem szelektív, minden másra is hat, nem csak a gerincre, így pl. a keringési rendszerre is.

Porckorongsérv esetén is hatásos terápiás fogás a trakció (dekompresszió), de azt tudni kell adagolni és alkalmazni, ismerve az idegrendszert, a neuropathiás (idegből származó) fájdalom természetét, ezért ezt csak gyógytornász felügyelet mellett ajánlom.


⛔️ És miért nem jó?

Az előbb említett egyéb hatások miatt jelentkezhetnek panaszok (fejfájás, szikralátás, szívdobogás stb.). De a gerinc szempontjából sem lesz jó minden esetben. Amikor biztosan nem ajánlott, az az akut, erős derékfájdalommal járó állapot (porckorongsérv vagy egyéb okok miatti heves fájdalom). A szervezetünk ugyanis - mivel a gravitáció miatt alapvetően a kompressziót kezeli jól - a nyújtóerőt, ha az hirtelen vagy nagy erővel következik be, veszélyes ingernek érzékeli és az kivált egy védekező reflexet. Egy heves fájdalommal küzdő embernek a szövetei is hevesen összehúzódnak, hogy védjék a sérült területet, így ha ezt az egyébként is összehúzódott, feszes szövetet erőteljesen, kontrollálatlanul megnyújtuk, akkor kiválthat egy védekező reakciót. Volt már páciensem, aki rosszabb állapotba került egy ilyen lógás után, volt, aki konkrétan összerogyott, mikor leszállt a padról.


🤷‍♀️ Akkor használjuk vagy sem?

Fentieket összefoglalva: preventíve, ha nincs semmi komoly probléma, nem látok nagy veszélyt a használatában, de muszáj fokozatosan hozzászoktatni magunkat a lógáshoz, tehát egészen enyhe, 10 fokos dőlésszögről indulni és figyelni, milyen hatást vált ki belőlünk az inverz testhelyzet. A dőlésszöget és az időtartamot is lassan, fokozatosan érdemes növelni. Én egyébként a hasonfekvő helyzetet is jobban preferálom.(

‼️ Akut, heves derékfájdalom esetén viszont szigorúan tilos használni! A kórosan megfeszült szövetek, képletek akár meg is sérülhetnek, ha az idegrendszer túlreagálja a hirtelen nyújtó erőt. Az akut derékfájás terápiájában ha alkalmazzuk a trakciót (márpedig alkalmazzuk), csak fokozatosan, kis amplitudóval, többször ismételjük a húzásokat, nem egy nagy húzást alkalmazunk. Arra nagyon rosszul is reagálhat a szervezet. Ilyenkor kizárólag gyógytornász felügyelete mellett kell megtalálni a helyes terápiás utat.

‼️ Szív- és keringési betegségek, rendellenességek esetén szintén szigorúan tilos a használata.


☝️ És még valami

Ha már megnyúltunk, ellazultunk, akkor ne felejtsük el a csigolyákat stabilizáló izmokat erősíteni, trenírozni. Mert ugye nem csak a lazulás a lényeg (hacsak nem vagy rongybaba), hanem a stabil tartás is fontos a továbbiakban, hogy ne legyen a későbbiekben sem gond a gerinccel."

Almasy Csilla Gerinckoncepció

2022. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!