Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire okés ez a vércukorért...

Mennyire okés ez a vércukorérték ennek fényében?

Figyelt kérdés

(TUDTOMMAL EGÉSZSÉGES VAGYOK)


Ugye étkezés után 1,5 órával kell cukrot mérni. Akkor kb. 8 mmol felé nem szabadna mennie. Az enyém talán háromnegyed órával egy csomag instant Soba tészta elfogyasztása után (aminek azért nem kicsi a gi-je) 9.9. mmol volt. Ennek tudatában elfogadható?


Egyébként gyanakszom, és terveim szerint szeptemberben el is megyek terhelésesre mert mindig egy picivel magasabbak szoktak lenni a cukraim a határértékeknél.

(pl. éhgyomorra 5.8. lenne sz egészséges, nekem rendszerint 6.2.-6.5. között van)


Mielőtt feltennétek a kérdést, igen, hipochonder vagyok és azért méregetem a cukraim. Ezzel kapcsolatban nem is szeretnék kommenteket látni😅🥲



2022. júl. 30. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen konzultálj a háziorvossal, valószínű el fog küldeni egy cukorterhelésre,mert -ha valóban jó a cukormérőd - ezek már emelkedett (még nem magas!) Éhomi szintek. Az étkezés utáni már nehezen behatarolhato, mert függ az elfogyasztott eteltol.

Megijedned nem kell, még inzulinrezisztencia sem borítékolható akkor sem, ha a terheléses jelez valamit, nekem volt ilyen idoszakom, az egyik doki el is kezdett gyógyszerezni, de felrekezelt, egy nagyon profi kórházi főorvos nő utána kihúzott a betegsegtudatbol is, a lényeg,hogy azóta is jók az értékeim (pedig tényleg nem voltak jók az akkori terhelésen, de helyre állt!) Mert idoszakosan "zavar" lehet a rendszerben akár egy korabbi virusfertozes miatt is, vagy stressz, ezeregy dolog okán. Ha helyrebillen a szervezet még sokszor helyre tud állni a cukorhaztartas is, szóval aggódni ezen nem érdemes, ha a terhelés jelez elterest, akkor sem kell pánikba esni, kicsit odafigyelni jobban az etkezesre, sportra, stresszcsokkentesre, megfelelő mennyiségű alvasra és 3 hónap múlva kontroll. Nekem szerencsém volt es helyre állt minden, szóval ne stresszelj te se ezen mert az nem segít, a hipochondriadon pedig egy pszichológus tud enyhíteni (én is hasonló cipőben járok, azért mertem ezugyben is írni: ) ) hajrá!

2022. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Éhgyomorra 6.2-6.5 még nem betegség, de kicsit sok. Oda kell figyelni, nekem is 6-7 között volt és némi étrendváltoztatással lement 6 alá.
2022. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és gondolom hipochonderkent ennem tudatában vagy, de azért megjegyzem, hogy a gyakori szurogatas során fokozottan ügyelj a higieniara és a rendszeres tucserere! :)
2022. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig úgy mondták, hogy étkezés után 1,5-2 órával 7 alatt kell lennie.


De amúgy szerintem egy terhelésesre érdemes lenne elmenni mindenesetre, ha az éhgyomri értékeid is mindig magasak.

2022. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huh, extra-hálás vagyok a válaszaitokért. Tényleg:3


Az átlag GYK-s hozzáállás alapján "Minek méregeted a cukrodat egészséges létedre?" meg "Amúgy nem tudok semmit a cukorbetegségről de egy pszichológust keressél fel." típusú válaszokat vártam:D Asszem az eddigi legpozitívabb csalódásaim vagytok itt<3 Köszönöm szépen és további szép estét!

2022. júl. 30. 22:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A 6 mmol/l feletti éhomi vc. prediabetest jelent. Étkezés után 2 órával kellene mérni és ekkor 7.8 mmol/l alatt kellene, hogy legyen. További kivizsgálásként nagylabor, benne HgbA1c, esetleg terhelés javasolható. Későbbiekben, amennyiben prediabetes valóban igazolódik adekvát étrend és testmozgás, és valószínűleg gyógyszeres kezelés lesz indokot.
2022. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez IR vagy esetleg IGT. Menj el vizsgálatra mindenképp, és mihamarabb kezdd el a 160g ch diétát! Semmi cukor és fehérliszt!
2022. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!