Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomáscsökkentőben miért...

Vérnyomáscsökkentőben miért vannak olyan emberek akik nem hisznek benne?

Figyelt kérdés
2022. aug. 1. 23:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyeltalán hatásos?
2022. aug. 1. 23:08
 2/9 anonim válasza:
100%
igen , hatásos . Bizonyos emberek abban sem hisznek hogy a föld nem lapos , hiába támasztja alá minden
2022. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ostobák.

Az ilyeneket hozta a mentő hozzánk agyvérzéssel, 220-as vérnyomással. "Mer'nem szedtem,nem jó,különben is 120 a vérnyomásom minek szedjem és társai.."

2022. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó a tudományban, hogy nem kell hinned benne, ahhoz hogy működjön.

Igen működik a vérnyomás csökkentő, kérdés hogy mekkora dózisban, és milyen gyakran kell adni az optimális értékek eléréséhez.

A magas vérnyomás pedig élethosszig tartó nyomorékká válsához, esetleg halálhoz is vezethet, szóval ez egyátalán nem vicces dolog, aki nem szedi, pedig szüksége van rá, az a saját maga ellensége.


Hozzá teszem, én mielőtt felírok valakinek vérnyomás csökkentőt, mindig javaslom hogy elmenjen egy dietatikushoz, váloztasson életmódot, mert lehet nem is lesz rá szüksége, és persze az lenne az ideális ha gyógyszer nélkül lenne jó értéken.

2022. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokunknak nehéz elfogadni, ha élethosszig gyógyszereket kell szednünk. Szerintem ennyi.


Nekem is van 20 éve elhanyagolt betegségem, amivel csak 1 éve foglalkozom normálisan.


Egy jó barátnőm apukája most elhanyagolt betegségekkel van kórházban.


Amúgy nem tudom, mennyire életmódfüggő a vérnyomás. Vékony vagyok, rendszeresen sportolok, ilyen szempontból mindenképp jól étkezem. Alacsony szokott lenni a vérnyomásom, sokszor rosszul is vagyok. Mégis most van rajtam a 24 órás, mert orvos szerint gyanús, hogy olykor kiugrik, mert orvosnál 140/90, tegnap 140/100 volt, terheléses EKG-n pár hónapja 190/100. Ismét ennyit az életmódról...

2022. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: És aki helyesen étkezik, mozog, vékony alkat azzal mit csinálsz? Nem minden az életmód... a kizsigerelő megfelelési kényszeres rendszer teszi beteggé a fiatalokat.

Viszont a fiatalok esetében pont akár kockázatos is lehet a tablettaszedés, különösen ha a feltételezett rákkeltő hatóanyagcsaládból választasz számukra, mert "nincs mellékhatás"... ugyanmár

Inkább pár kis kellemetlenség, minthogy évek múltán szépen lassan növekedjék a rák. (Ajánlom figyelmedbe Dr. Sipahi cikkeit, remélem rendelkezel nyelvvizsgával)

2022. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ha egyébként egészéges, vekony, sportol stb amit te felsoroltál, akkor ki kell zárni hogy szekunder hypertoniaja lenne, ez egy viszonylag hosszabb, tobb vizsgalatot igénylő folyamat

Ha az derül ki hogy primer, és elrtnód váltassal (aminek része kell legyen a stresz optimális levezetés/csökkentése is) nem tudjunk 140/90 alá vinni akkor felírom a gyógyszer, ugyanis azt tudom, es szamtalan bizonyitek van rá hogy a magas vernyomas hosszu tavon halált okoz, de elég 1 élet során csak egyszer mondjuk egy 220as vérnyomás és egy agyi ér elpattan akkor örök életéte fogyatékos lesz az illető, vagy meghal.

De hosszu távok egyebkent is érszűkületet es halat okoz.


Szóval felírom akkor is, ugyan még erre számtalan bizonyíték van, addig bármi féle rákkeltő hatásra csak féltudományis elméletek vannak, és azok jelentős része is meglehetősen silány.

2022. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen igazad van, a tartós célértéken túli vérnyomás gondot okoz. Hány olyan fiatal van aki szorong az iskolai követelmények, érettségi stb. miatt? Rengeteg. Számukra pl. a harmadik generációs anyagcseresemleges béta-blokkoló célszerű lehet, részletes tanulmányok kimutatták, hogy 24 óra hosszan képes csökkenteni a vérnyomás variabilitását, visszaállítja az endothel diszfunkciót. (Ugyanakkor nyilván idősek hipertóniájára nincs sok ajánlás ezzel kapcsolatban, ezért is fontos, hogy személyreszabott legyen)

De amit akartam mondani: még nem tudjuk pontosan, milyen beláthatatlan következményei lehetnek az ATII/2 hiperstimulációjának, beleértve a VEGF felszabályozását stb. Ráadásul ott van a PPAR-d, melynek agonistái utáni kutatást leállították rákban betöltött szerepük miatt.

[link]

Még egyszer hangsúlyoznám, én is fontosnak tartom a megfelelő vérnyomáskontrollt, melynek személyre szabottnak kell lennie, előny-kockázat mérlegelésével.

2022. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így és ebben a formában tökéletesen eggyet értünk szerintem! :)
2022. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!