Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha magas a vércukrom az még...

Ha magas a vércukrom az még visszaállhat normális tartományba?

Figyelt kérdés

Tavasszal voltam kivizsgáláson, mert második babát szeretnénk a férjemmel. Akkor teljesen jó volt a cukrom. (4.6, ami éhgyomri)

Most megint voltam és 7.5 lett (éhgyomorra szintén).


Májusban covidos voltam és az orvos szerint ez a magas cukor lehet ettől de vissza fog akkor majd állni. Most diétázok és mérnem kell pár hétig aztán lehet adnak gyógyszert.

Tényleg visszaáll vagy most akkor mindig majd diéta/gyógyszer vár rám?

Ami még fontos, hogy sajnos van rá hajlamom, mert az első terhességem alatt is cukros (160g CH diétás) voltam és mondta akkor a belgyógyász, hogy lehet ez megmarad szülés után is. Most már a lányom 5 éves és eddig nem volt ezzel bajom.. Lehet tényleg csak a covid utóhatása?



2022. aug. 10. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A diéta az maradni fog valószínű mindenképp a gyógyszert még megúszhatod
2022. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:) nem bánnám.
2022. aug. 10. 18:37
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
Diéta és stresszkezelés járható útnak látszik. Igaz, n diéta helyett életmódváltást javasolnék, de lehet, hogy ez túl nagy falat egyszerre.
2022. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából "diétázok" terhesség közepe/vége óta. (2017 eleje óta) Tény, hogy annyira szigorúan nem tartom, mint anno amikor terhesen hivatalosan is cukros voltam, de nem vagyok egy nagy evő. (170cm vagyok és 61 kg jelenleg)


Most megint számolom a CH-t. Egyszerűen nem értem hogy, és miért jött ez most elő.


Sportolok is január óta. Próbáltam úgy élni az utóbbi időben, hogy felkészüljek a terhességre. Nem iszok, nem dohányzok.. Igazából reális lenne az hogy ez posztcovid de azért én is néha úgy érzem, hogy manapság mindenre ranyomjak ezt és ezzel le van tudva

2022. aug. 10. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!