Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a munkáltató ellenőriztetni fogja munkavállalóját táppénz valóságáról? Többi lent.

Figyelt kérdés

Meghúztam a hátam és intenzíven fáj emiatt táppénzre kértem ki magam, viszont írta a háziorvosom:

Hogy csak 8-12 közt hagyhatom el otthonom és kizárólag orvosi okokból.

"Lett egy nagyon aktiv táppénz ellenőrünk ....ha a munkaadó jelzi neki, akkor kimegy házhoz..."


Úgy vélem, hogy attól hogy meghúztam a hátam/derekam és nem bírom a munkahelyi strapát (átültetés, kasszázás) attól még kirándulni meg mozogni sétálni elmehetnék.



2022. aug. 14. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig is volt, pont az ilyen csalók ellen. Ha kirámdulni tudsz nem húztad meg annyira, hogy ne tudj dolgozni...
2022. aug. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"attól még kirándulni meg mozogni sétálni elmehetnék."


Ki is rúgnálak. Aki nem tud ülni a kasszánál, az kirándulni sem tud.

2022. aug. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Napi négy órát elmehetsz, mi a probléma? Bőven elég egy kiadós sétára. Pihenj, gyógytornázz, hozd rendbe magad, erre való a betegszabadság.
2022. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kirándulni, sétálni akarsz és nem bírod a munkahelyi stresszt szabad napot kell kérjél, erre való. Ennyi. Ez nem a táppénz. Ezt hívják táppénzcsalásnak.
2022. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Ez már a múlté.Ilyet már nem alkalmaznak sehol.

A Tb ellenőrizne ,de erre nekik sincs már emberük.

2022. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Ellenőrizhetik, de ma már csak akkor van ilyen, ha pl. a dokiról kiderül, hogy kamu tp. papírokat állít ki, akkor is neki probléma inkább, hozzá mennek először. A munkáltató úgy tudom, hogy ellenőrizheti, de akkor sem ő a kompetens ebben, max üzemorvos bírálhatja felül az orvosod döntését. Főnököd felhívhat és ha pont meccsen vagy, akkor ciki, lebuksz.
2022. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Onnantól kezdve, hogy az orvosod kiírt táppénze senkinek semmi köze hozzá mit csinálsz. Ilyen hogy kimegy házhoz egy ellenőr nincs. Még covid idején sem volt kapacitásuk, egy hátfájásért meg pláne nem mennek ki. Az hogy te elmész így a boltba, postára senkinek semmi köze, attól hogy táppénzen vagy nem áll meg az élet. Kirándulás, sétálás meg egészséges, kikapcsol, szóval bekaphatják.
2022. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!