Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha “szexpartner” szigorúan...

Ha “szexpartner” szigorúan csak gumival vállal mindent, nagyjából teljesen kizárható nála bármi igazán veszélyes betegség (HIV)?

Figyelt kérdés
Egészségi okból nem vállal mást…

2022. aug. 16. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért az idézőjel, mert hivatásosról van szó, ők rendszeresen tesztelik magukat. Amúgy a betegség/fertőzés (nem ugyanaz a kettő!) sosem zárható ki 100%-osan, sőt, óvszerrel sem zárható ki a terjesztés. HIV és szifilisz vérvétellel vizsgálható, a hivatásos ezt rendszeresen megteszi, sőt, átlagember is ha véradó, ezt megnézik neki, és értesítik, ha gond van. Minden más bonyolultabb, én személy szerint közepesen aktív nemi élettel, orális szexhez gumit nem használva, behatoláshoz mindig használva is kaptam el dolgot, szerencsére tünetmentes volt, amikor teszteltettem, felírták az antibiotikumot, ennyi volt a történet.
2022. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, pld. HPV orálisan is elkapható, szájüregi rákot okozhat.
2022. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, a hivatásos nem is erőlteti túl a tesztelést (pl. HIV), ha elkapta, akkor már hiába teszelget…
2022. aug. 16. 17:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nyugodj meg, nagyobb ez a maffia, mint gondolnád, és semelyik strici nem tartja jó biznisznek a HIV-pozitív prostit futtatni.
2022. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, hpvt óvszer használata mellett is elkapod
2022. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! De a HPV talán kevésbé halálos, sőt, mintha azt olvastam volna, hogy egy erős (férfi, talán a női is) immunrendszer többnyire legyőzi a variánsait.
2022. aug. 28. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem győzi le soha, örökre a szervezetedben marad, csak tünetmentesen. Aktivizálhatja magát bármikor. Némely variáns rákot okozhat.
2022. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor előtte oltás. Bár lássuk be, a férfiak többsége került már össze 5-10 nővel (akik 5-10 férfival), tőlük azért be lehetett szerezni jónéhány típusát. És hogy mennyi férfinak van oltása? Hát… nekem akkor lesz :)
2022. aug. 28. 16:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ez nem így van. 1,5-2 év alatt jellemzően legyőzi egy egészséges immunrendszer, az más kérdés, hogy ha mondjuk a partnernek is van, akkor folyton felülfertőzik egymást.


Kérdező: amerikai statisztika, hogy a szexuálisan aktív felnőttek kb. 80%-a életében egyszer legalább összeszed valamit. A HPV-oltás azok ellen a törzsek ellen jók főleg, amelyek a méhnyakrákot okozzák. A tesztek sem az összesre tesztelnek - illetve lássuk be, egy sima szemölcs is HPV, amit az uszodában is össze lehet szedni. A nemi területi szemölcs megint más törzsekre jellemző, ami rákot okoz, annak nincs testi tünete. Azt is tudni kell, hogy a méhnyakrák akkor alakul ki, ha a méhszájra kerül a vírus, tehát ezt jól működő óvszerrel meg lehet előzni. (Az óvszer hatékonysága 98% körül van, de ez bemondásos statisztikán alapszik, feltételezi persze, hogy helyesen használják. Sokan nem helyesen használják, és az ilyen statisztikák nem veszik figyelembe azt, hogy az sem helyes használat ám, ha előtte pénztárcában, vagy felforrósodott autó kesztyűtartójában tárolják, tehát ha rendesen tárolod és tudod használni, hatékonyabb lesz ennél a 98%-nál.) Én támogatom, hogy a férfiak is oltassanak a nők egészsége érdekében, de a rák megelőzéséhez igazából annyi is elég lenne, hogy MINDIG óvszerrel szexel az ember, és komoly kapcsolat elején ha másra váltanak az emberek, de legkésőbb babára próbálkozás előtt mindketten elmennek egy szűrésre. Persze ha k*rvázni akarsz, akkor oltass.

2022. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!