Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bárányhimlő fertőzhet így?

Bárányhimlő fertőzhet így?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kisbabája bárányhimlős lett, én pedig pár napja látogattam. Mivel van több baba a családban aggódok, mert bár én átestem gyerekként ezen, attól még tudok fertőzni? Illetve 30 hetes kismama vagyok, mindenhol azt olvasom, hogy aki átesett annak nem kell aggódni, de biztos ez? Nem kaphatom el mégegyszer?
2022. aug. 28. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
De, elkaphatod, viszont nagyon eitka az ilyen
2022. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
*ritka
2022. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem kaphatod el nyugi
2022. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a továbbfertőzés vajon fennállhat?
2022. aug. 28. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Olyan van, hogy valaki nem kapta el gyerekként és ezért elkapja később, felnőttként. Felnőttként rosszabb mert a lefolyása erőteljesebb és jobban megviseli a szervezetet.


Viszont a bárányhimlő vírusnak a génösszetétele nem igazán változik így ha egyszer elkapod akkor egy életre elegendő védettséget szerzel általában.


Lehetséges, hogy elszigetelt esetekben elkapja az ember 2szer de nagyon ritka.

A bárányhimlő fertőző ezért nem is szabad közösségbe menni vele de te már fixen nem vagy fertőző, nem kell aggódnod emiatt.

2022. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel a vírus nyugalmi allapotban van benned az idegdúcokban nem tudsz fertőzni senkit. Tüneteid sem lesznek. Max idős korban ha kitör övsömör formájában. Akkor azt hiszem kisebb mertékben de lehetsz újra fertőző.
2022. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elkaphatod. De kicsi rá az esély.
2022. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!