Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek alkoholizmus miatt...

Akinek alkoholizmus miatt halt meg a házastársa, hány éves rendszeres ivászat után, hogyan halt meg, hány évesen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 28. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem házastárs, hanem rokon, de mindegy is. 30 év, napi szinten 4-5 sör, 1-2 deci rövid. Ha családi összejövetel volt, vagy buli, akkor ennek a többszöröse.


Kezdődő cukorbetegség->3 évre rá májzsugor->3 évvel később, halál.

2022. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 családtagom halt meg (egyik sem volt házastársam). Az egyik apum volt, ő kb. 15 éves kora óta ivott, tavaly halt meg 67 évesen. Szerintem egy kezén meg tudta volna számolni, hogy 20 éves kora után hány napon nem ivott. Elütötte egy autó, mikor a kocsmából jött haza, szabályosan zöldnél kelt át a zebrán, az autós meg a piroson hajtott át. A kórházba tartó úton halt meg a mentőben 😥 Az alkoholizmus miatt halt meg, csak nem közvetlenül, mivel nála nem okozott semmi egészségügyi bajt az ivászat, 65 évesen volt teljes kivizsgáláson, egyedül egy minimális szív megnagyobbodása volt, de semmi mást nem találtak, a mája is jól működött. A másik személy a nagypapám volt (az anyai), ő hetente megivott pár sört + az ebédhez mindig egy pohár bort. Májzsugort állapítottak meg nála kb. 50-55 éves korában, aztán valami az ereivel sem volt jó. Mindegyiket az alkoholra vezették vissza, majd kicsivel a 60. születésnapja előtt halt meg. Ő nem tudom mióta ivott, talán úgy 25 éves kora óta, de ez csak tipp.
2022. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.


A férjem 1 hónapja halt meg, súlyos szívbetegsége lett, infarktus.

Kialakult cukorbetegsége is már évekkel korábban.


Napi szinten kb. 10 Dreher dobozos sör, + gyakran vodka, vagy bor.


Az utóbbi egy évben hirtelen kb. 40 évet öregedett kinézetre és szomatikusan; hihetetlen volt ezt látni.


Gondoltam, hogy nagy valószínűséggel özvegy leszek, de ez akkor is iszonyatos. 53 éves volt.


51/N

2022. aug. 28. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Részvétem. Sajnos lassú gyilkos az alkohol.
2022. aug. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%

Nagybátyám 30? év után. Nem sajnálom, magának választotta és a családja hiába próbált segíteni neki.


Az utolsó tíz? évben az utcán élt.


Ami szomorú, hogy a nagyfia szintén alkoholista.

2022. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!