Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám orvoshoz akar küldeni...

Anyukám orvoshoz akar küldeni mert sokat faj a fejem, van alapja?

Figyelt kérdés

Hali! 19 éves lány vagyok, kb 15 éves korom óta fejfajasaim vannak ha front van. Néha erősebb néha gyengébb, sokszor segít a gyógyszer, ha nincs iskola általában nem szokott fájni viszont ma reggel óta migrénem van. Vezettem ma kb 300 kilométert, lehet ez is az oka, illetve tudom hogy front van. Momdtam anyunak (o neki is sokat faj a feje) azt mondta hogy jó lenne ha elmennek orvoshoz mert a koromhoz képest nagyon sokat faj a fejem. Ezzel teljesen megremisztett, most olvastam az agydaganat után de szerencsére semmi olyat nem találtam ami igaz lenne rám a fejfájás kivételével.

Érdemes lenne orvoshoz mennem? Erre mit tudnak mondani, hogyha frontérzekeny vagyok?



2022. aug. 30. 19:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy elég sokat stresszelek, iskola időben főleg így az lehet az oka, illetve sokszor nem alszom ki magam, és elég rendszertelenül eszek, nyáron is szokott fájni, de nem annyit mint iskola időben. Eddig 1x volt olyan migrénem hogy hanytam is, idén nyáron, de ekkor amerikaba utaztam, 3 átszállással, idozonakkal, alig ettem és alig aludtam így azt betudtam annak, de ma már így keltem. Ittam 3 kavet, meg egy kólát is, de egyik se segített, így nem tudom ma mivan. Valaki más meg akinek ma faj a feje egész nap?
2022. aug. 30. 19:10
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Stresssssz!!!

Ennyi a válasz. :)

2022. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De ma nem is stresszeltem:( kocsiba kellett ülnöm ezért elég sokat vezettem, de vezettem már ennyit, akkor is fájt a fejem, lehet a sokáig "figyeles" úgymond az oka?
2022. aug. 30. 19:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pl. látáshiba az oka, amit egyszerűen szemüveggel lehetne korrigálni és nem fájna annyit a fejed. Orvost javaslok én is.
2022. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

4.

Ja, szünidőben jól lát, máskor meg nem.

Stressz lesz az és a doki sem fog tudni mit csinálni vele.

2022. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4: van szemüvegem de az egyik szemem +0,5 a másik +1es, így csak tanulásra kell használnom azt mondta a doki, ahhoz szoktam. Évente járok amugy szemészetre.


5: köszi! Identol megprobalok akkor kevesebbet stresszelni!!

2022. aug. 30. 20:13
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Attól hogy egyik nap nem vagy az másik nap pedig igen,hidd el attól még stresszes vagy.

Ért valamilyen trauma a múltban? :)

Ha igen,nem lehet hogy ez az oka?

Ha pedig nem,akkor is lehet stressz. Sok folyadek,alvas,pihenes,és friss levego. Ha nem múlik orvos,szervi bajok kizarasa,ha ez megtortent és minden Okes akkor pszichologus tud segíteni. Vagy csak szimplán te migrenes leszel,és arra is vannak már kulonbozo gyogymodok. De nyugii,szervi bajod szinte 99% h nincs :)

2022. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem ért semmit mostanában:/

Igazabol, nagyon sok mindenen felhuzom magam, de már próbálok ezen változtatni mert nem éri meg


Járok egyébként vérvételre évente, minden normális volt idén


Koszi, azért megnyugodtam hogy nincs szervi bajom

2022. aug. 30. 22:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy öregmotoros migrénes vagyok. Én is elmennék a helyedben egy neurológushoz. Nálam is a stressz okozza. Könnyű mondani, hogy kevessbbet stresszelj, ha olyan fajta vagy, úgyis stresszelni fogsz, és úgyis ki fog jönni a migrén. Ki kell zárni, hogy nem más áll a dolgok hátterében, ezért egy CT illetve MRI vizsgálat mindenképpen szükséges. Ha ezeken nincs semmi, akkor valóban lehet szó migrénről. A migrént egyébként egyoldali fejfájás jellemzi, tipikus a pulzáló érzés a fejben, valamint a fény- és hangérzékenység,de sok egyéb más tünet is, foltok, villanások, hányinger, hányás, stb. Nekem csak annyi van, hogy egyoldalt fáj a fejem, semmi más. Ma már remekül kezelhető, csak kérdés, hogy az orvosod ezt tudja-e. Triptán nevű hatóanyag tartalmú gyógyszerekre kérdezz rá (ez kimondottan migrén ellenes fájdalomcsillapító), illetve sima vény nélkül kapható fájdalomcsillapító segíthet. Nekem ez szokott beválni: 1db Sumatriptan és 2db Paralen. Mellé egy erős kávé. Tuti kombo. Egyébként megelőző terápia is van migrénre, sőt kimondottan sok a lehetőség. A legkomolyabb ezek közül a fremanezumab hatóanyag tartalmú biológiai gyógyszer. Havi 1 injekciót jelent, és a migrén akár teljesen megszűnhet. Remélem tudtam segíteni. Ha valaki, akkor én tudom milyen rossz egy migrén. Kitartást!
2022. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Nálam a hormonok is közrejátszanak pl menzeszkor. Vagy az időjárás. Igazából mindegy. Annyi a lényeg, hogy tudd, nem más az oka. Ha tényleg "csak" migrén, akkor egy ügyes neurológus sokat segíthet. Nekem havi 10 volt, mostmár 2 hónapja egyszer sem volt:) Persze ha nincs olyan gyakran és nem zavar annyira, akkor nem kell belemenned semmilyen migrén gyógymódba, maradhat a sima gyógyszertári fájdalomcsillapító. De egy CT én ajánlok, akkoris. Biztos ami biztos. Beszélj orvossal:) Te is megnyugszol
2022. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!