Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ocdre vagy laktozerzekenysegre...

Ocdre vagy laktozerzekenysegre jár állami támogatás?

Figyelt kérdés
Hallottam róla, hogy egyes betegségekre jár anyagi támogatás az államtól. Ocdm és laktóz érzékenység van bár papírom nincs róla de ha erre jár támogatás akkor az ártól függőben lehet intézkedem az ügyben. Valakinek tapasztalat hogy erre jár-e és ha igen mennyi? Illetve mennyire macera megszerezni hozzá a papírokat? Illetve még kerestem de nem találtam oldalt ahol ezek részletezve vannak esetleg valaki tudna linket küldeni? 18 vagyok de tanulok nappalin úgy tudom ez is számít.

2022. aug. 30. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Adó visszatérítés van betegségekre, azt tudom, kolléganőm minden évben viaszaigényelte a cukor betegsége miatt, de mivel tanulsz, neked az nem jó még.

Olyan 90 körül volt, ha jól emlékszem.

Viszont szakorvosi papír kellett hozzá.

Illetve van valahol egy lista, hogy milyen betegségekre lehet igényelni.

Még opcionális az emelt összegű családi pótlék, de ahhoz is szakorvosi igazolás kell, mint tartósan beteg személyről, mert elvileg a nappali miatt neked még jár. Az így 23 300 forint lenne.

2022. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Támogatás nem jár, adókedvezmény jár. Téged ez még nem érint, de itt a teljes lista.

[link]

2022. aug. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!