Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez tüszős vagy vírusos mandula...

Ez tüszős vagy vírusos mandulagyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Kép: [link]

Szerdán nekiállt kaparni a torkom, este belézasodtam, coldrex semmit nem használt nurofen segített. Coldrex után egy órával 38.6 volt a testhőm. Csütörtök egész nap rosszul voltam csak feküdtem (hányás hasmenés nincs), 38.6-39.5 lázzal. Este nagyon rosszul voltam, éjjel szerintem literszám izzadtam az egész ágy elázott. Hajnal fele valami bődületesen nekiállt fájni a torkom. Gyakorlatilag minden nyelés egy kínszenvedés (nyál lenyelése is). Ma reggel csak 38 fok volt a lázam. Sajnos ma nincs háziorvos, érdemes lehet ügyeletre elfáradni?

Btw.: a családban sokan voltak torokfájás+lázzal az elmúlt 2 hétben, de 1.5-2 nap alatt ők meggyógyultak.

24/F



2022. szept. 2. 10:57
 1/6 Hellmano ***** válasza:
Vigyázz, mert ráfogják, hogy korona...ha elmész az orvoshoz.
2022. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez tüszős, a vírusosnál csak vörös a mandula. Úgy néz ki szerencsére

hogy nem streptococcus, hanem valami más baci. Elmész háziorvosi ügyeletre és ott felírnak antibiotikumot.

2022. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, valóban antibiotikum lett a vége. Azért egy covid tesztet is csináltak az negatív lett. Utána megnézte a torkom azt mondta ez egértelmű hogy bakteriális fertőzés.
2022. szept. 2. 16:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Na annyira egyértelmű volt, h kiderült valójában vírus, méghozzá a kéz láb száj betegség vírus. A torkomon körkörösen afták sokasága még mindig nem bírom lenyelni a nyálam sem... még a sima víz is úgy marja h kortyokat alig bírok lenyomni.. ezüst-nitrát oldatot kaptam ecsetelőnek talán segít. De ezek az éjszakák borzalmasak fél órákat ha bírok aludni... fájdalomcsillapítók hatástalanok..(cataflam, ibuprofen stb) lázam is még random elő elő fordul (de már csak 38). Ennyire nem viselt meg az elmúlt jó pár évben semmi..
2022. szept. 5. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Hány napig tartott?

Pontosan ugyanez a kéz láb száj nyavalyám van így 30 éves fejjel. Egyszerűen már megőrülök, nem tudok nyelni, aludni, semmi fájdalomcsillapító, ecsetelő nem használ. Szombat óta tart. Nem tudom meddig bírom, lassan már ott tartok, hogy eszméletlenre iszom magam minden nap, hogy full kiüssön.

2022. okt. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ca. 1 hét brutális utána fokozatosan 3-4 nap alatt teljesen elmúlt. Kitartást, sajnos mást nem tudok javasolni. Esetleg az ezüst nitrátos ecsetelést javaslom, az azért gyorsít vmit a gyógyuláson, de csodát ne várj. (Ui.: az ezüst nitrátot szigorúan kesztyűben mert fényre koromfekete lemoshatatlan bevonatot hoz létre a bőrön.) Javulást!
2022. okt. 19. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!