Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, ha sokat kell a...

Mit tegyek, ha sokat kell a protézisre várni?

Figyelt kérdés
Pokoli fájdalommal jár a térdkopás, mert összeér a két csont. A 60-100 ezer forintos feltöltés már hiábavaló, "mondotta a traumatológus!" Minden lehetséges gyógymód ki lett próbálva de hiábavaló. Úgymint: lökéshullám-terápia, lézeres kezelés, kineziológiai-szalag, gyógytorna, balneo-terápia, antibiotikumok, szteroidos injekciók, stb. A "kenceficékről" nem is beszélve. Ötleteket szeretnék a fentieken kívül!

#pokoli, térdfájdalom,
2022. szept. 4. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális fájdalomcsillapító nem pedig kencefice. 3x100 tramadol és ki kell várni a protézist. Vagy még lehet magánban csináltatni úgy kb. 2 millió.
2022. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyit kell várnod? Az a helyzet, hogy vagy kivárod, vagy mész magánba, de ott ez kb. 2-2,5 milla.
2022. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Próbálj fel egy fém-merevítős térdrögzítőt egy gyógyászati segédeszköz szaküzletben. Nekem ott azonnal érezhetően segített, azóta is sokszor használtam, amikor térdfájós voltam.

Emellett NSAID-ok kellenek gyulladáscsökkentésre, de nem fájdalomcsillapításra! A fájdalom jel, hogy baj van és ha elnyomod, túlterheled magad. Lehet, hogy kell mellé gyomorvédő is. A háziorvosod tud segíteni választani.

A szervezetedben levő gyulladások okát ki kell deríteni és ki kell kezelni: fogorvos, góckutatás, allergia és étel intolerancia vizsgálatok. A bélflórát is helyre kell rázni, ha sok antibiotikumot szedtél.

2022. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, hülye tanács előtt tanulj meg olvasni.
2022. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4 anonim ("Utolsó, hülye tanács előtt tanulj meg olvasni.") Kérlek kommentáld ez mit jelent?
2022. szept. 4. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
#4: Tudok olvasni. Ha nem tetszik a tanácsom, adj jobbat. Egy alkalmas térdrögzítő 20-30eFt, a feltöltés és a műtét árához képest szinte elhanyagolható összeg. Próba után nincs rizikó, mert ha ott helyben nem érez könnyebbséget, meg sem kell venni. Porc nem nő vissza. Esetleg a lottószámokkal tudnál segíteni.
2022. szept. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#3-as csak arra hívta fel a figyelmet, hogy míg vár műtétre, ezekkel a gyulladást tudja csökkenteni,ami a fájdalmat is enyhíti, a csontvégek ugyanis begyulladhatnak ahogy összeérnek. A porc eltűnt, az már ott sosem lesz, a térdrögzítővel a csontvégek terhét tudja enyhíteni. Most így már én sem értem a Kérdező milyen választ vár.
2022. szept. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Góckutatás teljesen felesleges arthrózisban. És de, arthrózisban pont fájdalomcsillapítás kell. Pont azért mert a porc nem nől vissza.
2022. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Addig esetleg használj mankót. Talán úgy könnyebb lesz kivárni.
2022. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
6 hónapja használok 2 mankót!
2022. szept. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!