Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet magas a totál...

Mitől lehet magas a totál bilirubinszintem?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam vérvételen, és a bilirubinszintem kétszerese a normálisnak. Azt olvastam, valamilyen májjal, vagy epével kapcsolatos betegségre hívja fel a figyelmet. Viszont az összes többi májjal kapcsolatos eredményem ( Gamma GT, Alk.foszfatáz, stb) normálisak voltak. Akkor az, hogy önmagában a bilirubinszint magas, mitől van? Az orvos semmit nem mondott rá.

2022. szept. 16. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Gilbert szindroma
2022. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az pontosan mit takar?
2022. szept. 16. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Alkoholt mennyit fogyasztasz?
2022. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ritkán szoktam csak. De akkor sem csapom szét magam
2022. szept. 16. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
volt esetleg olyan érték nézve hogy direkt(konjugált) vagy indirekt(unkonjugált) bilirubin értéked mennyi ?
2022. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Direktet látok, az 5,2 volt es 5,1 alatt normális.
2022. szept. 18. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:

ha a total két részből tevődik össze, direkt és indirekt

ha a direktet látod és az alig nőtt abból következik hogy az indikret nőtt

az indikert akkor nő ha valamilyen máj előtti probléma van a rendszerben, pl haemolisis, ebben az esetben például nőne az LDH-d is, csökkenne a hgb-d, ennek az okát kellene tisztázni

De ez így kiragadva szakmaiatlan, összefüggésébe kell nézni a labor leleten a többi értékkel, és a te általános álapotoddal, korábbi eredményeiddel, ez a háziorvos dolog, ha nem csinálja rendesen akkor nem végzi jól a munkáját.

2022. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!