Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Oltás/covid okozott autoimmun...

Oltás/covid okozott autoimmun betegséget valakinek?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Én 2 ismerősömről tudok, akiknak Civid után lett ilyen baja, DE nem bizonyítottan ezektől. Az egyiküknek monjduk azt mondták, hogy valszeg évek óta jelen volt már nála, de a betegség a felszínre tudja hozni a "rejtett" autoimmun betegségeket. Tehát pl nála fellángolást okozott.

A másiknak nem is tudták megmondani mi lehet a baja, de hónapokon át állandó hőemelkedése volt 37,3-4 körül és fáradt, bágyadt volt. Pakolták bele a gyógyszereket, de nem tudják micsoda.

2022. szept. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen betegségek ezek?
2022. szept. 20. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Oltás után fellángolt az autoimmun betegségem, barcsak ne adtam volna be…
nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, első voltam, nem tudom, hogy miért lettem lepontozva? A kérdésnek megfelelő választ adtam, valamint a #3 is írta, hogy hasonlóképp járt, ugyanis fellángolt egy meglévő betegsége.

Az nem bizonyított tudtommal, hogy a Covid, vagy annak oltása okoz autoimmun betegséget, de ki tudja hozni a már meglevőt. Az említett egyik ismerősömnek azt mondta az orvosa, hogy valószínű fiatalabb korában is jelen volt már a betegsége enyhe tünetekkel, de nagyon felerősítette a Covid, így lett meg a diagnózisa.

De a poszt Covid kifejezés sem véletlen, ugyan nem autoimmun, de IBS-es ismerősöm is lett több is a vírus után.

Többek között nekem is fennálló emésztési panaszokat okozott.

nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!