Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudok tenni 5 napja...

Mit tudok tenni 5 napja szűnni nem akaró hasmenéssel?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kaphattam el… 5 napja kezdődött, lázzal, hidegrázással, végtagfájdalommal. Aztán egyből meg is érkezett a hasmenés, hányinger, fejfájás. A láz már elmúlt azt hiszem, de a hasmenés nem akar egyáltalán, pedig többféle gyógyszerrel is próbálkoztam már, probiotikumot is szedek, diétázom is. Tegnap volt először, hogy rendes ebédből is ettem egy kicsit, de nem nagyon marad meg az sem. Annyi a javulás, hogy 10-15 helyett már csak kb napi 5-6x megyek. Mostmár hasfájás, görcs is társul néha hozzá. Orvos szerint ez 2-3 hétig eltarthat, de nem bírom már….. Van még bármi tippetek? Mi lehet ez? Sosem kaptam még el ilyen vírust, nem lehet hogy valami nagyobb gáz van?

2022. szept. 24. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig több mint valószínű, hogy egy makacs vírust nyeltél be.


Sajnos ennek idő kell, hogy teljesen kiürüljön a szervezetedből, 5 nap nem lesz elég, viszont ha ennyi idő alatt napi 15 hasmenés 5re csökkent akkor màr ez is a javulás jele.


Én nekem is volt hasonló esetem, 2 hétig ment a hasam. Tenni sajnos semmit nem tudsz ellene, a lényeg, hogy a folyadékbevitelt pótold. Lehet kapni boltokban ilyen izotóniás italt, annak fogyasztását javaslom mert azzal pótolod az elektrolitokat is a szervezetedben. Ezen kívül folytasd a probiotikum szedést és a diétát is.

Ha egy hét múlva sem múlik vagy esetleg nagyon nem bírnád akkor menj vissza az orvoshoz.

2022. szept. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Smecta + türelem
2022. szept. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az en haziorvosom , ha egy hetnel tobb ideig fosok es nem javul semennyire elkuld mindig szeklet mintat, hogy nem bakterium okozza e . Ha az, akkor arra antibiotikum kell. Ha virus az magatol el kene, hogy muljon.
2022. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!