Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet bajom a cataflam dolo...

Lehet bajom a cataflam dolo rapidtól, ha hetente 2 alkalommal beveszek 1et?

Figyelt kérdés

Gyakran mindenem fáj, most a nyakam hátam, derekam, térdem.

Gondolom az ízületeim a fronttól.

Voltam orvosoknál, gyógytornásznál, gyógymasszőznél, de már ez is eredmény hogy nem fetrengek a fájdalomtól minden nap.

Porckopásom van. Lehet bajom a diklofenáktól ha rendszeresen szedem? Heti 2 alkalommal. Meleg zuhanyt, meg izomlazító krémet most is használtam de nem sokat ért.



2022. okt. 16. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy ilyen porckopással? Milyen terheléstől alakult ki?

Lehet-e lelki eredetű oka? Lehet-e sokízületi gyulladás?

Heti 2x1 diklofenák tartalmú tabletta nem árthat hosszú távon sem, mégis jobb lenne az alapbetegséggel foglalkozni.

Izomlazító egyébként tablettában is van, orvos felírja a gyulladáscsökkentő mellé, hatékonyabb, mint a kenőcs, csak nincs recept nélkül.

2022. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el a betegtájékoztatóját!
2022. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bevehetsz, de mit mondtak az orvosok a diagnózison kívül? Kezelés? A gyógytorna biztos, hogy jó, de nem úgy, hogy "már voltál", hanem tartósan. Porcépítő gyógyszerek is vannak, például a Proenzi.
2022. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Cartinormot szedek orvos javaslatára. Mydethont, mint izomlazítót kaptam, de csak 2szer vettem be mert összevissza vert tőle a szívem.

40 vagyok még csak, ez az állapot már 5 éve tart és fokozatosan alakult ki.

Porckopásom, gerincferdülésem és több helyen kiboltosulás is van. Azt mondták ez a három mind enyhe baj, de együttesen okozhat erős fájdalmat. Eleinte csak megfájdult a derekam, később 3 napig szedtem ketadint attól múlt el, 2 éve állandósult a fájdalom.

A gyógytornászom azt mondta izmokat építsek a hátamra és akkor nem fog fájni. Nagyon ropogok egyébként, vannak nagyon rossz napok. Mindegy hogy csak ülök és nem erőltetem meg, igazából én abban már nem is hiszek hogy ez teljesen el fog múlni. Minden nap csinálok valamit, van amikor erősítek, hát és törzsizomzatot, van amikor nyújtok. Hengerezni is szoktam.

2022. okt. 16. 21:51
 5/5 A kérdező kommentje:
1es: de igen, mondta a reumatológus hogy ez reumatoid arthritis (Sok ízületi gyulladás), ezért kell a gyógytornász szerint izmokat építeni, mert akkor nem fog fájni, vagyis nem a porcokat terhelelem hanem az izmok tartják a gerincoszlopot. Cartinormnál meg jobbat nem találok, bár volt egy időszak amikor cápaporcot szedtem, az is jó volt.
2022. okt. 16. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!