Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet bajom,ha elmegyek a...

Lehet bajom,ha elmegyek a hónapban 2-szer plazmát adni?

Figyelt kérdés
Ez a két alkalom lenne az első és utolsó hogy plazmát adok,csak sajnos elköltöttem a fizetésemet hülyeségekre. Hálistennek anyukámékkal lakom, ők jól állnak anyagilag,csak hát kéne venni hajfestéket, sminklemosót stb. és arra nem adnak pénzt.
2022. okt. 24. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Azt olvastam a hirdetésükön, hogy havi max ötször lehet menni ha alkalmas vagy. Menj el. Megmentesz három életet, ráadásul pénzt is kapsz m
2022. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát jó csak attól félek, hogy nekem nem e lesz bajom,én vashiányos vagyok, illetve vérszegény is. Amúgy szedem a vastablettát.
2022. okt. 24. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2

Valószínűleg nem is adhatsz így.

2022. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezt tőlük kell megkérdezni. Hívd fel őket, mondd el, hogy ki vagy mi vagy, aztán majd ők megmondják. Jobban értenek hozzá, mint egy anonim válaszoló itt.
2022. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Én évi ötször adok vért, de plazmát semmi pénzért sem. Nem feltétlenül ment életet, tudtommal gyógyszergyártáshoz/kísérlethez adják el. Biztos az is fontos, főleg annak, aki később eladja. Ráadásul olyan gyakran lehet plazmát adni, hogy kb. heroinosnak néz ki a rendszeres adó a karja alapján. Ha a megélhetésem múlna rajta, esetleg, de így szinte hónap végén sminklemosóért és hajfestékért szerintem felelőtlen, főleg, ha vérszegény vagy.


Egy véradásnál 4,5 deci vért vesznek le, max 12 (asszem) az egész, van időkorlát, ha nem folyik le elég annyi idő alatt, akkor csókolom, tessék máskor jönni. Plazmaadásnál meg 45 percig benned van az a bazi tű, nem tudsz közben mit csinálni, csak nézni a plafont és öklöt szorítani-ereszteni - persze beadják pihenésként, miközben a vértestek oda-vissza áramlanak, mert csak a plazmát veszik ki.


Én személy szerint irtózom az egésztől, 10 éve adok vért amilyen gyakran csak lehet, és a vérellátó központban is mindig mondják, hogy sajnos ők csak vizet meg csokit tudnak adni, de óva intenek a plazmázástól, hiába lehet vele keresni. (Arról nem is beszélve, hogy szerinted ha 1 órádért cserébe annyi pénzt ad valaki egy kapitalista világban, akkor nekik ez mennyire éri meg? Mert ugye a privát szférában senki nem ad többet, mint amennyit keresni tud.)

2022. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
(Egyébként az első plazmaadás előtt el kell menni egy hosszabb elbeszélgetésre-felmérésre, és majd utána lehet tényleges időpontra jelentkezni.)
2022. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nagyon féltem magam, lehet inkább kibírom fizetésig,vagy kérek anyáméktól pénzt, most ez a pár smink cucc nem éri meg hogy tönkre tegyem magam. Bár mondjuk messze van még a fizetés,de majd átgondolom én ezt.
2022. okt. 24. 22:42
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként miközben írtam a #5-#6 választ, #3 megírta a valószínűleg tutit. Pl. központi idegrendszert stimuláló gyógyszeres sem adhat plazmát, elég keményen szűrik, és nem indokolnak. Ha elmondod, hogy vérszegény vagy és vasat szedsz, simán kiszórnak.
2022. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor valószínű hogy nem adhatok,na mindegy hülye voltam legközelebb majd jobban beosztom a fizetést inkább.
2022. okt. 24. 22:51
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vashiányos anaemia esetén valóban nem adhatsz plazmát.


A plazmaadás egyik fontos alappillére, hogy egészséges és kiváló minőségű legyen a plazma.

2022. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!