Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcideg bénulás (bell-parézis)...

Arcideg bénulás (bell-parézis) teljes mértékben meggyógyul?

Figyelt kérdés

Múlt szerda óta vettem észre, először a férjem, hogy a jobb szemem nem egyszerre csukódik a ballal. Aztán azt tapasztaltam, hogy a szám sem úgy nyílik ki, mint eddig. Főleg beszédnél vehető észre, illetőleg a jobb szememet sem tudom rendesen lecsukni, így le szoktam ragasztani.

Már másnap, csütörtökön elmentem a fül-orr-gégére, ahol arcideig bénulással elkezdtek kezelni, 4x kaptam szteroidot. Azóta sem javult, férjem szerint viszont főleg reggelente egyáltalán nem venni észre, hogy baj volna a jobb felemmel.

Érdeklődöm, hogy mik a kilátások? Teljes mértékben helyre fog jönni? Sajnos rosszakat is olvasok, gondoltam itt is megkérdezem. Volt akinek vagy közeli ismerősének ilyen problémája? Mi a tapasztalat mennyi idő után kezdett gyógyulni?


2022. nov. 6. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Kezelésre kell járni, elektromos terápia. Mire teljesen rendbejön akár 1 év is lehet. De van akinek lesz maradvány tünete. Csak a szteroid nem biztos hogy elég lesz.
2022. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!