Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, a HGBA1C-t...

Cukorbetegek, a HGBA1C-t vérből vagy vizeletből nézik? A beutalón olyan mintha a T.vizelet sorba lenne írva, a neten meg vérből láttam h onnan nézik.

Figyelt kérdés
Azért nem mindegy, mert nem kaptam ilyen kémcsövet amiben vinnem kéne vizelet mintát.

2022. nov. 9. 14:46
 1/5 anonim válasza:
Szerintem kevés helyen adnak neked ilyet, nálunk vagy ott elvégezzük labornál a dolgot a wc-n vagy viszünk be üvegben vagy valami kis “tartályban” vizeletet és ott borítjuk át. Nem találkoztam még olyannal ahol előre adnak erre kémcsövet de persze nem jelenti azt hogy nincs ilyen.
2022. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk adnak és már elég sok helyen, sőt, másban nem is lehetne vinni. De akkor azt honnan nézik, vérből, vagy vizeletből? Ez lett volna a kérdésem.
2022. nov. 9. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Vérből nézik, ott is van az elnevezésben a Hb vagy Hgb, azaz hemoglobin, ami csak a vérben van.
2022. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 Köszi, csak megtévesztő volt hogy nem a T. vérkép sorba írták. megy a zöld
2022. nov. 9. 16:45
 5/5 A kérdező kommentje:
* 3/4
2022. nov. 9. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!