Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek meghűléses betegsé...

Szerintetek meghűléses betegségek alatt érdemes vitaminokat szedni? Egyes vélemények szerint ilyenkor a vitaminokkal a kórokozókat erősítjük, nem a szervezetünket.

Figyelt kérdés

2022. nov. 13. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok értelme nincs már akkor. Egész évben kell szinten tartani, nem c vitaminnal, mert az nem az immunrendszer vitaminja. A kórokozókat meg vitaminnal nem tudod erősíteni, nem kell minden gagyi oldalon leírt h.lyeséget elhinni
2022. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Október végétől minden évben szoktam különböző vitaminokat szedni, de közben megbetegedtem, ezért kérdeztem, hogy szedjem-e tovább, vagy a betegség ideje alatt szüneteltessem. Egyébként azon én is meglepődtem, amikor azt olvastam, hogy ilyenkor a vitaminok a baktériumokat erősítik.
2022. nov. 13. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Szedni szedheted, csak csodát ne várj tőle
2022. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy a C-nek nincs megelőző szerepe, de 2-3 gramm/nap gyorsítja a betegség lefolyását. D-nek van megelőző és gyorsító szerepe is, de az utóbbihoz alaphangon napi 10000, ha alapból, évek óta szeded, ha meg nem szedsz alapból, akkor min.4 napig 50000 NE. (Túladagoláshoz ezt kell szedni min.5 hétig, nem egy hétig.) Cinket szoktak még ajánlani a háziorvosok, de az nem vitamin. És jó felszívódású kell.
2022. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!