Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 116/46 vérnyomás mennyire...

116/46 vérnyomás mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés

Magyasvérnyomással, és valamelyik kamra csökkent működésével együtt, gyógyszerek mellett. Azt hallottam, hogy 60 feletti különbség a szisztolés és diaszisztolés nyomás között már gondot okoz, de csak ha alapból magas a vérnyomás.

Ezzel mit lehet kezdeni? Háziorvos? Rossz a gógyszerbeállítás? Vagy mi lehet a kiváltó ok? 65/n



2022. nov. 16. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
hát az a 46 elég rossz még gyógyszeres kezelés mellett is. Még mindig elégtelen a kamra. Nem vagy fáradékony, álmos, nem szédülsz? Én szólnék az orvosomnak.
2022. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Néha de. Igazából nemrég voltam kardiológián, ott nem találtak semmit csak a szokásost (infarktus volt pár éve). Az elmúlt napokban ment le alacsonyra, egy stresszes esemény után. Tegnap egész nap 90/50 környékét mértem, ma már a szisztolés legalább magasabb kicsit. Ilyen régebben is volt (85-90/50 környéke), akkor elhagytuk a vérnyomáscsökkentőt, viszont már csak Kaveridolt szedek vérnyomásra. Az orvosom csak holnap délelőtt lesz, ma már nem. Vagy ennyire azért nem sürgős? Lehet valamit tenni, hogy megemeljem? Víz?
2022. nov. 16. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nem tudjuk milyen mértékben sérült a szív a roham után + ha nagyobb stresszen estél át az is lehet ilyen hatással. Szerintem elég ha reggel felhívod az orvost elmondod az értéket és hogy szédülsz ha rossznak ítéli az értéket behív. Ha nagyon szédülsz ne menj el odáig lakásban is óvatosan. Addig ne feküdj sokat hanyatt, egyél valami cukrosat.
2022. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!