Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt, SLE (szisztémás...

Van itt, SLE (szisztémás lupus erythematosus) beteg?

Figyelt kérdés

Tapaszralatait elmesélné, hogy éli meg, miket kell szedni?


Úgy olvastam,

Medrolt kell mindenképpen?



2022. nov. 18. 04:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Nekem hasonló diszkoid Lupusz van. Nálam orrvérzéssel durrant be és úgy jöttem rá, de azóta szerencsére gyógyszer nélkül csak furunkulus-os sebesedéssel kell együtt élnem. Illetve cukoréhség és kicsit alacsonyabb cukorszint volt. Nekem szteroidos kezelést akartak volna, viszont asztmás is vagyok és a szteroid visszatekerné az asztmámat. Mivel az asztmámat már legyőztem, nem kockáztattam meg és nem vállaltam semmit. A legérdekesebb az, hogy ősszel a betegség jelei eltűntek a véremből és azóta folyamatosan hámlanak le a sebek.

34/F

2023. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az életkörülményeimben elmúlt 2 évben egyetlen változás, hogy sokkal több gabonát fogyasztottam.
2023. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 molbandi7 válasza:
100%

Szia!

Bár nekem nincs SLE-m,de a feleségemet ez a betegség ölte meg! Nála veseelégtelenséget okozott,továbbá fokozott trombózis hajlamot váltott ki, és még társult hozzá egy antifoszfolipid szindróma!

Az autoimmun betegségek egyik legrosszabb fajtája,nagyon sok szervet tönkre tud tenni.

Nem beszélve arról hogy az évek során szedett szteroid gyulladáscsökkentők illetve immunszupresszív gyógyszerek miatt úgy eltudsz kapni bármit, hogy lényegében tünetmentes vagy,és csak nagyon későn derül ki,hogy valójában nagy baj van.

Egy egészséges ember számára könnyen legyűrhető fertőzés is lehet egy SLE-s beteg számára halálos!

2023. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
4 mg szedek, de faj m8nd3n, kb 8 mg lenne jó,
2023. ápr. 14. 05:19
 5/13 anonim ***** válasza:
en
2023. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5, mennyi medrolt szedsz?

Van tüneted?

2023. júl. 28. 12:43
 7/13 anonim ***** válasza:
nem szedek jelenleg még nincs diagnosztizálva
2023. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vannan tüneteim , néha van neha nincs.


-Pillango kiütés az arcomon , éget fáj néha ,van amikor erősebb halványabb.A naptól jobban kijön , meg a többi tüneteim is.

-Hőemelkedés, láz.

-extrem gyengeség, fáradtság

-homalyos látás, szédülés, fejfájás néha.

-izületigyulladások (térd, könyök),izomfájdalmak

-Vér -feherje vizelés néha ,de vese értékek még jók

-Hidegben a lábam a kezem nagyon hideg ,zsibbad. Nem birom a hideget , hidegrázásom van mindig.

2023. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
neked?
2023. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem, csontjaimst cseszte szét,

Meg nagy gyomrom lett,

2023. júl. 28. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!