Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Durva refluxra kinek mi vált be?

Durva refluxra kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Teljes értékű növényi étrendet követek, nem dohányzom, soha nem iszom alkoholt, vékony vagyok, sportolok, extrém stresszforrás sincs az életemben, úgyhogy ötletem sincs, mitől alakulhatott ki. Néha mostanság olyan fájdalmaim vannak, hogy az ájulás környékez, folyik a nyálam és nem tudom visszanyelni, gombóc van a torkomban.

Elhagytam a savas zöldségeket és gyümölcsöket is, próbáltam Salvus vizet, Ukko és Naturland reflux teákat, Swiss U gyomorvédő vitamint, Gaviscon szirupot, de semmi nem használ igazán. December közepére van időpontom orvoshoz, de addig valahogy életben kellene maradnom. Kinek mi vált be?


2022. dec. 2. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire durva, akkor gyógyszer. Igazán hatékonyat az orvos tud felírni, addig Rennie, Quamatel mini, ami segíthet.

Egyél többször keveset. A kekszek, gabonák, kenyér félék és az olajos magvak (főleg a mandula) nagyon jól megkötik a savat.

Lehet helicobacter fertőzésed, ha más oka nincs.

2022. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az étkezésenkénti adagokat próbáltad csökkenteni? Lehet az a baj,hogy egyszerre nagyobb mennyiséget eszel.

Illetve hányszor eszel egy nap? Alaposan rágsz?

A durva szerkezetű rostok is okozhatnak emésztési panaszokat(búzakorpa,zab,gyümölcs és zöldség héj pld)

2022. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!