Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pcos lehet vagy inkább...

Dzseni5555 kérdése:

Ez pcos lehet vagy inkább valami más ?

Figyelt kérdés

Sziasztok a nyáron voltam hasi ultrahangon a nőgyógyásznal azt mondta nincs pcos betegségem ő nem lat semmit így nem küldött el hüvelyi ultrahangra. Fogamzásgátlót irt fel diane36ot de nem szedtem. Néha reggelente megmerem a cukrom általában ingadozó valamikor 4.5 között és 5.0 ingadozik. De viszont a tuneteim :

- törik a hajam , hasmosasnal a vége hullik, fesulkodesnel is hullik.

- pattanásos de leginkább miteszeres az arcbőröm és a hátam is pattanásos. Ezzel voltam bőrgyógyász hoz tenutan kapszulat irt fel rá de ugyanúgy miteszeres tőle az arcam sőt zsíros is tehat úgy döntöttem abba hagyom kb fel évig szedtem.

- az arcam a nyakamnal szőrszálakat észleltem a hasamon is és a mellbimbom körül és az államon általában ki szokitem hogy ne legyen annyira feltűnő de már nagyon zavar mert úgy érzem hogy több lesz.

- a menstruaciom normális minden hónapban kb 3 napig tart de általában időben jön meg Max egy napot ha csúszik. Valakinek van hasonló tünete? Mit tegyek? Csinaltassak inkább hüvely ultrahangot? De a hasi is ugyanúgy ki mutatja nem? Vagy inkább menjek endok orvoshoz ? Esetleg maganhoz ha az jobb talán ?



2022. dec. 4. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:
22 L
2022. dec. 4. 11:32
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A fogamzasgatlo ezeken egyebkent pont segítene, miért nem szedted?

Amúgy nezethetsz hormon szintet is, de valszeg semmiseg lesz.

2022. dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja tényleg azt is elfelejtettem írni. Csináltak vérvizsgálat alapján hormonszintet is. Normál volt a tesztosz és a progesz is. Annyit irtak a papiromra anyagcsere zavar esedékessége . És az orvos a nőgyógyász is azt mondta egyszerűen ilyen a borom plusz figyeljek az étkezésre mert családon belül van aki cukros örökletes is lehet.
2022. dec. 4. 11:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem szedtem a fog.gatlot mert felek hogy ha abba hagyom utánna már fokozott szornovedesem is lehet
2022. dec. 4. 11:41
 5/7 A kérdező kommentje:
De viszont a cukrom mindig 4.5 szokott lenni.
2022. dec. 4. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Én azt tanultam hogy ilyen jellegű panaszokra jó a fogamzasgatló, ha egyebkent se szeretnel meg gyereket, es nincs thrombosis hajlamod, szerintem probáld ki.

Nem lesz utána fokozott szornovekedesed

2022. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

A Diane35 a legrosszabb gyógyszer, Franciaországban be is tiltották. Én szedtem évekig, nem ajánlom senkinek.

Általánosságban a fog. gátló csak elfedi a panaszokat, de nem oldja meg. Ne szedd, amíg az anyagcsere zavarodat nem vizsgálják ki. Endokrinológust keress fel ezzel, ha lehet akkor magánban, a TB-s orvos kb. lesz.rja mi van veled.

Jobbulást. Egy ex-pco és IR beteg.

2022. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!