Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A myastenia gravis mennyire...

A myastenia gravis mennyire súlyos betegség? Együtt lehet vele élni?

Figyelt kérdés

Sok idő után kiderült hogy ez a betegség okozza a panaszaimat (izomgyengeség, néha görcsök, fájdalom, főleg fizikai terhelésre). Most küldtek csak ezzel foglalkozó központba, de az orvos nem sokat árult el azon kívül hogy kezelhető. Én meg nem tudom eldönteni ez most mennyire durva, a családom nem is érti, mi ez.

Azt olvastam, durva mellékhatásai vannak a gyógyszereknek, amikkel kezelik, illetve más betegségeket is okozhatnak. Akinek esetleg szintén myasteniája van, mit tapsztal?

Nekem a tüneteim nem befolyásolják nagymértékben a mindennapjaimat, csak kellemetlenek. De hónapokig éltem vele együtt mire kiderült, hogy ez okozza. Mennyire fog ez romlani az idő múlásával, vagy szinten tartható? Munkaképességre hatással van? A gyógyszerekkel mi a tapasztalat?

Amúgy 18 éves lány vagyok



#betegség #Miaszténia #Myastenia gravis
2022. dec. 4. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez kicsit spektrum betegseg, van akinel durva,másnál csak kellemetlen, szerencsere te ez utobbi kategoriaban vagy.

Gyogyszeresen kordában tartható, de jelen allas szerint nem hyogyitható betegség

Az elethosszt nem befolyasolja, dolgozhatsz is megfeleloen beallitott gyogyszerrel.

2022. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!