Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki mostanában lett covidos,...

Aki mostanában lett covidos, mik voltak a tünetei?

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Torokfájás, köhögés, orrfolyás.


Jobbulást kívánok! :(

2022. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Szeptemberben lettem az, szóval nem tudom, ez a "mostanában" kategóriába mennyire fér bele. Illetve olyan szempontból sem tudom, mennyire releváns a dolog, hogy közvetlenül előtte külföldön jártam, és minden bizonnyal ott kaptam el, szóval nem feltétlenül az itthon terjedő variáns ment át rajtam.


Ami a választ illeti, nekem nagyon minimális tüneteim voltak csupán. Talán egy napig éreztem egy picit rosszul magam, illetve azon az egy napon volt egy kis hőemelkedésem. Utána az is elmúlt, onnantól lényegében jól voltam teljesen. Ami feltűnő volt, hogy erre rá két-három napra elkezdett elmenni a szaglásom és az ízlelésem. Az végül teljesen el is ment, és olyan négy-öt napig konkrétan semmilyen ízt vagy szagot nem éreztem. Sima megfázásnál is előfordul ugye, hogy az ember kevésbé érzi ezeket, de ilyen durván én még sosem tapasztaltam hasonlót. Más panaszom nem volt: nem köhögtem egyáltalán, az orrom sem folyt emlékeim szerint, és egyáltalán jól éreztem magamat végig.


Amúgy három alkalommal csináltam nyál alapú gyorstesztet, az elsőt az első nap, amikor volt egy kis hőemelkedésem, a másik kettőt rá néhány napra, illetve még rá néhány napra, de mindegyik negatív lett. Végül, amikor már semmilyen ízt meg szagot nem éreztem, elmentem egy PCR-tesztre, és az mutatta ki.


Egyébként háromszor vagyok oltva, mind a háromszor Modernával.

2022. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Iszonyatosan erős torokfájás, enyhe láz, ízeket nem éreztem, szagokat csak tompán. Ebbe volt 2 olyan nap amikor iszonyatosan fáradtnak éreztem magam.
2022. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem erős hidegrázás, kis torokfájás, kevés száraz köhögés és orrfolyás van. Tegnap óta pedig nem érzem a szagokat, ízeket.
2022. dec. 8. 13:05
 5/14 anonim válasza:
91%

Hidegrázás, erős láz 1 napig, enyhe torokkaparás, izomfájdalom, köhögés. Az orrom nem folyt. A szagokat, ízeket is érzem még, remélem nem fog elmenni az érzékelésem.


Jobbulást kívánok!

2022. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy 2-3 napig folyamatosan dohányfüst szagot éreztem. Szörnyű volt. :(

Kimostam az ágyneműt jó illatú öblítővel, de még annak az illatát sem éreztem, csak a dohány szagot.

2022. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Most vagyok covidos először, és remélem, utoljára. Magas lázam van napok óta, fáj a fejem, a fülem, a végtagjaim. Annak ellenére, hogy egy kis náthával indult, pár nap alatt rengeteg új tünet jelentkezett. Elkezdtem hurutosan köhögni is, ízeket, szagokat nem érzek. 3 oltásom van, de már régen kaptam őket.
2022. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7: Úgyanogy vagyok én is már 5 napja. Enyhe náthával indult aztán erősödött a torokfájás, végtagjaim fájtak, fejem, lázam 38 fok volt eddig, de most 2 napja már megszünt.

Torkom se fáj, de néha még köhögök, de most meg a fejem fáj, főleg a homlokomnál, gyengeség kapdos mindig.

Néha pánikrohamok jönnek rám hogy mi lesz ha kórházba kerülök nehéz légzés miatt meg ilyesmi...

Nekem is szintén 3 oltásom van.

A doki felirt csomó gyógyszert, csak átvészelem...

2022. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
" Ugyanígy "
2022. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hali. Bocsi, ha hosszú lesz.

Én is mostanában lettem covidos, tudtommal először :D

Tüneteim ezek voltak kronologikusan (kb.):

- Kedden este hangyányit éreztem, hogy kapar a torkom, de nem tulajdonítottam nagy dolgot neki - gondoltam a munkahelyi dolgokat izgulom túl, majd hajnalban korán felébredtem.

- Szerdán minden ok volt, viszont aludni kicsit nehezebben sikerült, kimelegedtem hirtelen, hajnali 3 ismét körül felébredtem. Orrom bedugult kicsit.

- Csütörtökön ismét kapart a torkom, érzésre, mintha a torkom hátulján éreztem volna. Furának is véltem. Meg mintha kicsit a közérzetemen is éreztem, hogy valami nem stimmel.

- Pénteken már minden nyelés fájdalmas volt, ha meleget ittam, az enyhítette. Reggel miután felkeltem kicsit rosszul lettem, mintha leesett volna a vérnyomáson, vissza kellett dőlöm az ágyba. Erötlenség fogott el.

- Szombat erős torokfájás, kis itthoni tevékenység után fáradtság érzése, fejfájás, rosszabb közérzet, bőrérzékenység. A torkom érzésre, mintha sündisznó lenne benne.

Orrom kezdett folyni, kicsit taknyosodni kezdtem. Kicsit köhögtem is.

- Vasárnap, szintén erős torokfájás, enyhébb orrfolyás. Fejfájás különösképpen nem volt már.

- Hétfőre a torokfájás is enyhült már.

- Keddre már csak enyhén fájt a torkom, taknyosság is minimálisan van meg. Közérzetem jobb, de még nem 100%.

A szám kiszáradt, kirepedezett, mert a bedugult orrom helyett ott vettem a levegőt alváskor. Ez most elég kellemetlen érzés, nem tudom pontosan mi lehet ez.


A tesztet vasárnap este csináltam, ami halványan jelent meg.


Nem tudom pontosan hol és mikor kaphattam el.

2022. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!