Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a tüneti különbség a...

Mi a tüneti különbség a tüdőgyulladás és a megfázás között?

Figyelt kérdés

Kedden kezdődött nálam, hidegrázás, magas láz, erőtlenség, elmentem orvoshoz aki az asztal másik feléről belenézett a számba és felírt valami gyógyszert és kiírt két napra, a tegnap már valamennyire jobban voltam és elmentem dolgozni, 2-3 órát kint dolgozok, és a munka végére eléggé szarul voltam, erősen köhögök és újra van lázam.

Egy barátom volt nálam a hétvégen és már beteg volt, neki mint utólag kiderült tüdőgyulladása van.


2022. dec. 9. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladást többnyire tüdőkre is átterjedő bakteriális fertőzés okozza. A megfázás orvosi értelemben véve nem igazán konkretizálható betegség, ami többnyire a hideg időben előforduló és a légzőszerveket, légutakat érintő (a tüdőt nem) megbetegedés, oka lehet a szervezet reakciója a hideg hatásra, de akár kisebb fertőzés is. A két betegség tünetei átfedik egymást, de tüdőgyulladásnál a köpetben lehet vér is, a tüdő fonendoszkópos meghallgatása segít a diagnózisban.
2022. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!