Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hugyuti fertőzéstől szepszis?

Hugyuti fertőzéstől szepszis?

Figyelt kérdés
A párommal 7 hónapja élek nemi életet, ő nekem az első de sajnos azóta meggyűlik a bajom a fertőzésekkel. Nyár óta van az a problémám hogy aktus után már másnap jelentkezik az égő csípő fájdalom és a folyamatos vizelési inger meg mostanában észrevettem hogy menstruáció előtt kb egy héttel ugyanez előjőn. Olvastam hogy uroszepszis alakulhat ki hugyuti fertőzéstől és őszintét megvallva nagyon hipochonder vagyok főleg hogy már nem csak a hasam hanem a derekam is fájdogál. Igyekszem rengeteget inni meg tőzegáfonya kapszulát szedni. Tudom orvoshoz kéne mennem, de sajnos 2 hétig erre még nincs lehetőségem mert külföldön vagyok de nagyon félek. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ettől lehet szepszisem vagy ahhoz komolyabb tüneteknek kell lennie?

2022. dec. 26. 01:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyi, nekem nincs nemi életem több, mint 1 éve, mégis lett valami húgyúti bacim, háziorvos nem kezeli, vizelet baktérium +, nekem is ugyanezek a tüneteim, mint neked. Már hónapok óta derékba felszálló fájdalom, stb.. Urológiai időpontom jövő júniusi, megpróbálom sürgősre kérni, mert ez itthon kúrálástól nem jön rendbe.Csak megnyugtatásul, nemi élet nélkül is előfordul.

Elkezdtem a tőzegáfonya mellé medveszőlő teát inni, mintha már jobb lenne..

Ha normális a házidoki két ünnep közt keresd fel. Nőgyógyászatra is mehetsz ezekkel a panaszokkal, legalább teljes vizsgálat lesz.

Boldog karácsonyt és mihamarabbi jobbulást!

2022. dec. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem munkatársam adott egy gyógyszert, azt mondta neki is az segített, bevettem kettőt és ténylegesen enyhültek a tüneteim viszont van egy kis hőemelkedésem és elég kótyagos vagyok. Mint írtam külföldön vagyok szóval orvoshoz nem tudok itt elmenni, otthon meg a háziorvosommal nem vagyok jóban, szomorú de nem igazán veszi komolyan a dolgokat, mikor covidos voltam akkor sem akart egyből tesztet csinálni, ráfogta a pánikbetegségemre a tüneteket. Szóval ezzel várnom kell csak annyi rossz dolgot írnak a neten hogy meg vagyok már ijedve. De köszönöm szépen a nyugtatást és kellemes ünnepeket kívánok!
2022. dec. 26. 01:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha fogamzásgátlót szedsz v spiralod van az okozza,ha gumi akkor latex erzekeny vagy. Mindet végigjártam. Csak a latexmentes gumi vált be minden mas szétcseszi az egészségemet és jönnek a bajok.
2022. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szedek fogamzásgátlót de van hogy még óvszert se használunk mert párom nem szereti és még nem találtuk meg a neki valót. Lehet ez okozhatja a problémát? Lehet ettől hőemelkedésem, hányingerem és extrém fáradtságom? Tényleg nagyon aggódom hogy ez már valami durvább
2022. dec. 27. 00:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem urológiai területen dolgozom, de a következőket tudom mondani: az urosepsis létező dolog, de azért ahhoz az esetek legtöbbjében tarsbetegségek “szükségesek”, hogy kialakuljon. Nem tudom, milyen gyógyszert kaptál, de ezzel vigyázni kell, mert ha allergiás vagy rá, komoly problémákat okozhat, arról nem beszélve, hogy a tuneteid alapján már egy antibiotikus terápia szükséges, én a saját gyakorlatomban ekkor már nem kísérletezek az “egyadagos” antibiotikummal. Én mihamarabb meglátogatnám az orvost, sajna itt a tőzegáfonya már nem fog segíteni, de egy 3-5 napos antibiotikus kezelés megoldja a dolgot. Ha mégsem, vizelettenyesztest kell végezni és célzottan adni rá AB-ot. Azt megkerdezhezem, hogy mi külföldön miért nem tudsz orvoshoz menni? Ez ugyanis sürgős beavatkozást igénylő eset, el kell látniuk. Jobbulást addig is!
2022. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Milyen országban vagy, hogy ott nincs orvos? :D


Viccen kívül, külföldön is el lehet menni. Meg fogja érteni a helyzetet, és felír neked antibiotikumot. Anélkül nem fog elmúlni.

2022. dec. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azóta úgy alakultak a dolgok hogy haza tudtam jönni de pont megjött a menzeszem, emiatt nem tudok most nőgyógyászhoz menni. Most már kb 3 napja az a helyzet hogy folyamatosan zsibbad a derekam (mintha izomfájdalmam lenne) meg a hasam is sokat begörcsöl. A vizelési inger elmúlt, szóval nem tudom hogy a mostani tüneteim mik lehetnek. Lehet hogy a sok stressz vagy valami vírus de mindenképp megnézetem ahogy a menzeszem véget ér
2023. jan. 4. 05:20
 8/9 anonim válasza:
Ezzel NEM nőgyógyászhoz kell menni, hanem urológushoz. Még ma menj el.
2023. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, voltál dokinál?
2023. máj. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!