Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antidepresszáns, hogyan...

Antidepresszáns, hogyan hat? Debressziós valaki, adnak gyógyszert, és akkor már nemlesz az, hogyan hat, mit mást fog érezni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 29. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnyomja a szorongást, a gátlásokat, "lazább" leszel tőle, kicsit olyan mintha alkoholt fogyasztottál volna.
2022. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik tőle a szorongás, az állandó világvégehangulat. Jobb lesz a közérzeted, nem látsz mindent olyan "feketén". Legalábbis ez az én tapasztalatom. Mivel elmúlt az állandó szorongás, lazább, bátrabb és talpraesettebb is lettem tőle. Normális, fájdalommentes lett az alaphangulatom. Nekem nagyon sokat segített.
2022. dec. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
37%
Ne próbáld ki, az "antidepresszáns" arra való hogy függővé válj, ezzel mások pénztárcáját gazdagítsd. Van sok más megoldás.
2022. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Több, mint féltucat gyógyszert végigpróbáltam, ahogy a recepteket kaptam, de semmi nem használt, kitartóan fájt a fejem depresszió miatt. Megnéztem, mi a közös összetevő, hát a magnézium az. Kipróbáltam a boltban kapható mg pezsgőtablettát. Jé, ez használ! Nem tudom miért, de a halálvágyam élét elveszi. Itt van a tabletta mindig kézközelben, de nagyon ritkán kell használnom. Nekem bevált, másoknak nem biztos.
2022. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zyprexaaa ***** válasza:
100%
Mély depresszióm volt. Sok féle antidepresszáns van, a depressziód tünetei határozzák meg, h mit írnak fel. Nem biztos, h azonnal eltalálják mi fog neked használni. A depresszióban a mélyen fekvő alaphangulat, szorongás, feszültség, lelki fájdalom, alvászavar (gyakoribb, h keveset alszunk) étvágytalanság(ritkán többet is ehetünk)sötét gondolatok, hiábavalóság érzés, önvádlás, öngyilkossági gondolatok a leggyakoribb tünetek, és nálam mintha leblokkolt volna az agyam. Semmi nem maradt meg benne. Egész életemben szorongtam. Az antidepresszáns ezeket a tüneteket mérsékli, v szünteti meg. Viszont nincs az az antidepresszáns, amelyik azonnal hat. Egy hét múlva talán enyhülnek a tünetek, de inkább két hét kell, h észrevehetően könnyebb legyen. Min. fél év, de inkább 1 év után lehet megpróbálni letenni. De tovább is szedhető, ahogy az orvos mondja, érdemes hallgatni rá. Viszont tény, h előfordulhat, h amikor le akarjuk tenni visszacsap a gyógyszer. Ez azt jeleni, h depresszióhoz hasonló tünetek jelenhetnek meg, feszültség,a leggyakoribb. Ezt is orvossal érdemes megbeszélni. De le lehet tenni! Hozzászokás pedig mindenhez kialakul az orrcsepphez is. Ha nincs depressziód, csak kicsit rosszabb a hangulatod, akkor tényleg lehet gyógynövényekkel is próbálkozni. A másik tévhit, szorongásoldók, nyugtatók, nem antidepresszánsok!
2022. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is itt magamba n
2022. dec. 31. 20:14
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkui válaszát,

Minden jót az újévre!

2023. jan. 1. 04:53
 8/10 anonim válasza:
Hatásmechanizmustól függ. A gyakoriak számító szerotonin-visszaszívásgátlók - meglepő módon - azt biztosítják, hogy az agy számára megfelelő mennyiségű szerotoninmolekula álljon rendelkezésre, ennek hiánya ugyanis depressziós tüneteket eredményez.
2023. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-ast tudom alátámasztani. Szerotonin az amit ilyenkor pótolni kell, mert állítólag ez okozza a depresszió 90%-át, de mikor elmész orvoshoz nem nagyon nézik meg ezt a hormont. Depressziót okozhat átmeneti trauma is.
2023. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Társas helyzetben lévő szorongást is oldja?
2023. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!