Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lesz ha abbahagyom a...

Mi lesz ha abbahagyom a diétát, vagy többet eszem gluténos ételt?

Figyelt kérdés

17 vagyok, cöliákiás és nagyon elegem van belőle. Mit gondoltok, ha abbahagyom, nagyon rosszul leszek?

Sose voltak hasi panaszaim, nem abból derült ki egyébként



2023. jan. 2. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felszívódási problémák lesznek belőle, és emiatt tápanyag hiányos leszel. Hidd el, nem a világ vége ez, én is gluténérzékeny vagyok, sőt az egész családom, és élünk. Ma már sokkal jobb, mint a nővérem gyerekkorában, amikor lehetett venni abonetettet aztán csókolom. Eleg nagy a választék
2023. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát valószínűleg nem fogod bírni megenni. Sógornőm legalábbis, ha véletlen olyat eszik, ami gluténnal szennyeződött 10 percre rá hány, és nagyon rosszul van. Neki se voltak hasi panaszai, az alacsony vasa miatt kezdett gyanakodni az orvosa.
2023. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Z003 ***** válasza:
86%

Ez egy autoimmun betegség, nem olyan mint az egyéb intoleranciák. Így nem szabad játszani vele. Habár a tünetek elég változatosak, így az adott tünetek nem biztos hogy mindenkinél jelentkeznek. De ilyen dolgokat tapasztalhatsz: emésztési zavar, bélgyulladás (IBS), migrén, vitamin felszívódási zavarok, 1-es típusú cukorbetegség, pajzsmirigy problémák, vékonybél/bél/gyomor rák jelentősen növekedett esélye, dermatitis herpetiformisra (tartós visszatérő pőrpír és kiütések), májgyulladás, májzsugor.

Ezeken kívül a fellépő hiánybetegesek következtében gyengülhetnek az érfalak növelve az infartus esélyét, romolhat a láts, hajhullás stb..


Mint már mondtam ez nem egy sima érzékenység. Ez egy autoimmun betegség, attól még hogy tünet mentesíthető ugyan olyan komolyan kell kezelni mint a többit.

2023. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha eszem, és utánna meghánytatom magam kisebb bajt okoz?
2023. jan. 2. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Tekintve, hogy nem tudod kihányni az összeset, így amellett, hogy tünetes maradsz, még a fogaid és a gyomrod is tönkremegy.


Amúgy pl lehet vékonybélrákod 10-20 éven belül, sztómazsákkal végezve. Ha neked ez jó, ha ilyen ostoba vagy, egyed a glutént.


Komolyan, mit nem lehet kibírni egy diétában? Mi az, ami olyan rhadtul hiányzik, hogy mérgezd magad?

Megfőzöl otthon, csomagolod a kaját, nem macera (oké, le kell mondani a társaságos pizzázásokról, hacsak nem gm kajáldába mentek), a péksütit is meg tudod sütni magadnak, stb.

2023. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem sem voltak hasi panaszaim a gluténtól úgy 10 éven át (nem tudtam, hogy az vagyok), aztán egyre többször puffadtam, és hamarosan már mindentől görcsöltem, hasmenés napi 4-6-10x, vizes, híg, és olyan fájdalmas görcsökkel kísért, hogy csak azért nem sikoltoztam mert nem egyedül élek.


Aztán durván félév alatt 15 kg fogyás, és folyamatos panaszok, vérszegénység, fáradtság, ingerültség, stb.stb.

2023. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Sokan úgy élnek, hogy soha nem tudják meg, hogy ilyen bajuk volt.
2023. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!