Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » COPD esetén, első-második...

Pitör2 kérdése:

COPD esetén, első-második stádiumban lehet a véroxigén szint 95-98% között folyamatosan?(minden gyógyszertől és segédeszköztől mentesen) Lehet 3-4 emeletet normál gyalogló tempóban megtenni különösebb kifulladás nélkül?Vagy éppen 4-6 km gyaloglást?

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 23:52
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kezdeti stádiumban lehet ilyen, ha pl. nyugalomban van mérve, esetleg tüdőtágulat az ok.
2023. jan. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én úgy értettem, közvetlen a mozgás után mérve, mondjuk egy percen belül, ilyen értékeket mutat a pulzoximéter.Azt lenne jó tudni, hogy ez egy makacs bronchitis, vagy komolyabbra kell gondolni, pl. COPD?
2023. jan. 6. 07:33
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, hogy ez nem diagnosztizált COPD? Akkor természetesen ez lehetséges.
2023. jan. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van már időpontom kivizsgálásra, de még nem jutottam el tüdőgyógyászhoz. Kardiológiai kivizsgálásom már megtörtént, az rendben volt.Viszont régen már kimutatták nálam a por és egyéb allergiákat, de nem foglalkoztam sokat ezzel (több mint 10 éve már) Mostanában gyakran elfáradok kisebb fizikai terhelésre is. Gyakran kell mély lélegzetet vennem, de a légzésem nem felgyorsult.Gyakrabban fáj egyik oldalon a hátam. és középen a gerinc mellett, ami váladék felköhögésére csillapodik.Folyamatos orrdugulás mellett nehezebb a légvétel is persze. Manapság az embernek sokat kell várnia orvosi kivizsgálásra, addig pedig aggódik...akár COPD is lehet, gondolja. Utánna olvasni tudok csak, de erre a körülményre eddig nem kaptam választ az írásokban.Köszönöm!
2023. jan. 6. 08:04
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet átmeneti ilyen gondod, de a COPD az egy állandósult és nem visszafordítható folyamat,azt csak maximum szinten tartani lehet. Kivizsgálást meg kell várni.
2023. jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!