Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy esetén maga a...

A pajzsmirigy esetén maga a betegség okozza a hízást/fogyást vagy a gyógyszerek?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam orvosnál és azt mondták, hogy lehet pajzsmirigyem van, ezért vérvételen voltam, és meg is jöttek ma az eredmények, csak nem értek sokat, így még 1-2 hét mire megint elfogok tudni menni egy szakemberhez, hogy kivizsgálja.

Olvastam, hogy az anyagcserét befolyásolja, de én nem is híztam vagy fogytam az elmúlt pár évben.

Mellesleg vas túltengésem van, ez összeköthető esetleg a pajzsmirigy túltengéssel?



2023. jan. 6. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyogyszereketol hizol meg. Éppen ez a lényeg: azért szeded a gyógyszert, hogy a pajzsmirigyed hianyos működését korrigald, adott esetben helyettesitsd.


TSH, ha magas, akkor Hashimoto lehet a háttérben, ami egy autoimmungyulladas. Ilyenkor néznek anti-TPO-t. Ha ez az érték magas, akkor beszélünk Hashimotorol.

A TSH lehet magas, de eközben a T3 és a T4 normális tartományban mozoghat. Ez azt jelenti, hogy pajzsmirigy hormonod van elég, de az agyalapi mirigyednek több hormont kell termelnie, hogy a pajzsmirigyed normálisan működjön.

A klinikumban meg nem tiszta, hogy ebben az esetben kell e gyógyszert szedni vagy sem.

A fent leírtak a Hashimotora vonatkoznak.


Van még alul és felulmukodes. Alulműködés során kezdesz el hízni, leszel fáradékony stb. Kvázi lelassulsz.


Ha Vasad sok az nagyon nem jó, de én látatlanban nem tudok sokat mondani. Sok mindentol lehet magas a vas, de sosem jó jel - leszámítva ha egyszer magasabb az érték, de amúgy normál tartományban mozog.

Magas vassal járó betegség hemochromatosis. Ez azért gáz, mert mindenhol lerakodik a felesleges vas, ezzel roncsolva a szerveket.

2023. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az jo ha van pajzsmirigyed :-D nekem is van. annak lennie is kell. A baj az ha alulmüködese vagy tulmüködese van.


egyszeruen leirva:

alulmüködes = rossz / lassu anyagcsere = hizol

tulmüködes = tul gyors anyagcsere = fogysz


egyik sem jo, manapsag mindkettore van gyogyszer.


Ha eddig magadon nem tapasztaltal hirtelen hizast (nem 1-2 kgrol beszelunk hanem 10-15 kgrol) stb. akkor nagyobb para nem lehet es nyugodt lehetsz a következo doki idopontig szerintem

2023. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Azt mondták, hogy nem kell aggódni a vas miatt, ezt még régebb mutatták ki. Az anti-tpo bevolt keretezve a papíron, így akkor gondolom valami köze van annak amit leírtál.

És köszönöm szépen.

2023. jan. 6. 21:40
 4/4 anonim válasza:
Pajzsmirigy alulműködés esetén főleg maga az alulműködés okozza a hízást ugyanis pajzsmirigy hormonok a sejtekben lévő mitokondriumokra hatnak, így növeli az energiafelhasználást ha ez a hormon kevés akkor "lustábbak" lesznek a sejtek és nem használódik fel annyi energia így sokkal jobban hízásra indul az ember
2023. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!