Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lamotrix(lamotrigin) szedése...

Lamotrix(lamotrigin) szedése befejeztével eltűnnek a mellékhatások?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok. Tavaly nyáron temporális epilepsziát diagnosztizáltak nálam. Az orvos egy úgynevezett Lamotrix gyógyszert írt fel nekem, amit napont kétszer (reggel és este) kell szednem. A rohamok mióta a gyógyszert szedem eltűntek, viszont azt vettem észre, hogy nagyon romlott a memóriám, nem emlékszem dolgokra, rosszabb lett a figyelmem, néha nem tudom, hogy helyes-e amit írok,(pedig viszonylag jó a helyesírásom) furcsa érzések/gondolatok vannak a felyemben és ez engem nagyon zavar.

Budapesten születtem, viszont Erdélyben élek és tudni kell, hogy 10 éven keresztül jártuk az orvosokat és mindegyik azt mondta, hogy semmi bajom sincs. (Ebből látszik, hogy mi is az a románia. Utálom az országot is és az embereket is, de nincs mit tennem..)

5 éves kisgyerek voltam mikor elkezdődött és 12 éven keresztül kellett szenvednem abban, hogy az orvosok miatt már a saját szüleim sem hittek nekem.

15-17 éves koromban szomorú, elcseszett hangulatú ember voltam, szorongtam, depresszív életmódot éltem és emiatt pszichológushoz, majd pszichiáterhez kellett járnom.

Tavaly, 17 éves koromban a pszichiáter megemlítette ezt a fajta epilepsziát és Pestre küldött egy híres neurológushoz. Itt állapították meg.

Azt is észrevettem, hogy a gyógyszer szedése után pár héttel hirtelen ,,boldog” ember lettem. Most sem vagyok nagyon megelégedve a világgal és az emberekkel, viszont nem vagyok szomorú. Ez nekem elég fura. Olvastam, hogy antidepresszáns hatása is van és bipolárisoknak is ezt a gyógyszert írják fel. Én azt mondom, hogy inkább leszek szomorú és néha epilepsziás, minthogy elromoljon az egész memóriám és álboldog legyek.


Én még 2-3 évig kéne szedjem ezt a szart és az lenne az utolsó kérdésem, hogy a gyógyszer befejeztével helyre kerül minden?


Köszönöm! Sziasztok!



2023. jan. 7. 01:46
 1/2 A kérdező kommentje:
fejemben*
2023. jan. 7. 01:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, menj vissza a neurológushoz (ahhoz, akiben megbízol), és mondd el a problémát. Nem ez az egyetlen gyógyszer ugyanis, ami szóba jön temporális epilepsziában. Bár nincs olyan szer, aminek ne lennének mellékhatásai, ezek mindenkinél más mértékben okoznak problémát, magyarul lehet, hogy fog tudni olyan gyógyszert adni, ami ugyanúgy segít, és nálad éppen nem lesz ilyen kellemetlen mellékhatása. Fel a fejjel!
2023. jan. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!