Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan működik az utazási...

Hogyan működik az utazási kedvezmény igénylése gyulladásos bélbetegként (IBD)?

Figyelt kérdés
Nemsokára fogok menni vizsgálatra, ahol megállapítják, hogy Colitis vagy Chron beteg vagyok. Az eddigi immunológiai laboreredmény is mutatott ki gyulladást és minden tünet erre utal. Azt szeretném kérdezni, hogy aki ezen már túl esett, ez az egész, hogy működik? Ha jól tudom MÁK kártyát kapnék az Államkincstártól hozzá amivel igazolni tudom, hogy jogosult vagyok a kedvezményre. Továbbá azt szeretném kérdezni, hogy csak Chron betegnek jár kedvezmény vagy Colitis-re is jár?

2023. jan. 12. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudok érdemben hozzászólni,de nagyon sok erőt és kitartást kívánok❤️ Bár nekem ezek negatívak lettek,más jött ki,de borzasztóan nehéz….egy hős vagy, hidd el
2023. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1- Nagyon szépen köszönöm kedves szavaidat, ez jól esett. Neked is erőt és kitartást <3
2023. jan. 12. 12:19
 3/4 anonim válasza:

- A MÁK kártyát nem kapod, kérni kell, a doki tudni fogja miként.

- Én úgy tudom, hogy colitisre is jár.

- Adókedvezmény is jár sok betegségre. Tudtad?

2023. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3- Igen tudtam, hogy jár rá SZJA adókedvezmény az IBD-re.

Azzal tisztában vagyok, hogy a MÁK kártyát nem kapom hanem igényelnem kell, azt is csak akkor tudom, ha megkapom az orvostól az igazolást amin rajta van a betegség BNO kódja.

2023. jan. 12. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!