Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire veszélyes a penész a...

Mennyire veszélyes a penész a lakásban / szobában? Érdemes megszabadulni tőle, vagy nem kell vele foglalkozni, nem jelent (nagyobb) veszélyt?

Figyelt kérdés

Az egyik szobában a plafon egy része eléggé penészes... Én vagyok ott a legtöbbet, mivel ott netezek, dolgozok (otthonról) és ott filmezek / TV-zek is (ami a hobbim), vagyis szinte egész nap ott tartózkodok...


Szerintetek tényleg nagyon nagy baj ez? Ahol a penész van a plafonon, azon a felén a plafon széle végig penészes, de a legjobban leghátul, a függönyöknél... Továbbá középen is vannak penész foltocskák, igaz azok jóval kisebbek... De én meg pont azok alatt ülök a fotelben és nézem minden nap órákon keresztül a TV-t... A számítógépem fölött (ahol dolgozok és netezek) nincs penész a plafonon, mármint azon a részen...


Szerintetek lesz / lehet ettől valami (komolyabb) bajom? Mármint hogy ilyen penészes szobában vagyok egész nap? És mindez már legalább 5-10 vagy akár 15 éve ilyen (pontosan nem tudom hány éve), vagyis azóta ilyen penészes, és én is azóta vagyok egész nap itt...


A neten azt olvastam, hogy max. allergiát okozhat a penész, és azt se mindenkinél... És mint írtam, már vagy 10-15 éve ilyen ez a szoba (10 éve minimum...), ha ennyi idő alatt nem tapasztaltam semmi olyan betegséget / allergiát, ami esetleg ettől lett volna, akkor is ilyen nagy a gáz?


Nagyon megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban azok között, akiket eddig kérdeztem... Vannak, akik szerint nem lesz ettől semmi baj, mások viszont nagyon komoly problémának tartják, és ők a helyemben megszabadulnának tőle azonnal... Most akkor kinek van igaza? Gondoltam megkérdezem itt is...


(Csak zárójelben megjegyezném még, hogy OCD-s vagyok, és jelenleg ez a kényszergondolat kínoz NAGYON, hogy penészes a szobám... De ha nagyon sokan azt mondják, hogy ez nem olyan nagy gáz, pláne ha eddig nem okozott SEMMILYEN panaszt, pedig már régóta ilyen, akkor lehet hogy meg tudok nyugodni és tovább tudok lépni...)



2023. jan. 15. 13:44
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Nem csak allergiát okozhat...
2023. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
De mért nem teszel ellene valamit? Anyukámnál is sokáig előjött a penész mert rossz volt a tető, de mindig lekezelte, és olyankor legalább egy ideig eltűnt.
2023. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék egy penész elleni sprayt, és lefújnám vele.
2023. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem OCD-s vagy, hanem igénytelen, ráadásul a leírtak szerint 15 éve...

Nincs 2000 forintod egykicseszett flakon Szavóra?

Hogy tud valaki ilyen undorító körülmémyek között élni?!

Jó, mondjuk a "hobbim a tévézés" is elég árulkodó...

2023. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#1: Hát még mit? Én mást nem találtam, igaz nem mélyedtem annyira bele a témába...


#2: Mert a szüleimmel élek és szerintük ez teljesen OK (főleg anyukám szerint), és nem örülnének nagyon, ha szakembert hívnék (egyedül én nem tudok és nem is akarok ezzel foglalkozni)... Pedig lenne rá pénzem (mármint a szakemberre), szóval a pénz nem lenne gond...


#4: De OCD-s vagyok (van róla diagnózisom és egy rakat gyógyszert szedek rá), és még egy rakás más pszichiátriai és egyéb betegségeim is van (BIZTOSAN NEM a penész miatt)... És igen, nekem ez az egyik legnagyobb örmöm, a TV, nem sok minden más van, de ebbe itt most ne menjünk bele ha lehet...

2023. jan. 15. 13:54
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Maga a látványa is undorító én be nem tenném a lábam egy ilyen szobába. Plusz én kényes vagyok rá bárhol megérzem a szagát még ha nem is látszik.
2023. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Fúj...én is OCD-s vagyok, de ha már meglátom a penészt, akkor rosszul leszek, és egyből fújom lefele.
2023. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7: Hát lehet, hogy igénytelen is vagyok, nem csak OCD-s (meg akkor a szüleim is azok), ez van... De a kérdésemre szeretnék inkább választ kapni, hogy mennyire veszélyes ez, mert ha egyáltalán nem, akkor engem nem érdekel (autista is vagyok amúgy és nem szeretném, ha felforgatnák azt a helyet, ahol az életem 95%-át élem)...
2023. jan. 15. 13:59
 9/18 anonim válasza:
100%
# Kérdező, légzési nehézséget, légúti fertőzéseket, és még sok más mindent... Penész függő, de szerintem jobb lenne szakembert ki hívni, vagy otthon le kezelni
2023. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9: Semmi ilyet nem tapasztaltam eddig, pedig már tényleg nagyon régóta ez a helyzet...

De akkor ha itt is a többség azon a véleményen van, hogy kell tenni ellene valamit, akkor fogok tenni ellene... Már csak azért is, mert kényszeresen is kínoz a dolog, ami a legrosszabb... Emiatt tegnap már nem is tudtam rendesen filmet sem nézni... :-S

2023. jan. 15. 14:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!