Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Limfóma tünetei?

Limfóma tünetei?

Figyelt kérdés
Hogy kell elképzelni egy megnyagyobbodott nyirokcsomót, ami miatt már érdemes aggódni? Az állkapcsom alatt én mindig is éreztem nagyobb nyirokcsomókat, csak mostanában félek ettől a betegségtől..
2023. jan. 21. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Offolok, de a vele járó viszketés az milyen? Lassan 4 éve, hogy érzek időről időre konkrétan nem viszkető, inkább szurkáló érzést. Nem állandóan, hanem kerül - fordul érzem. Vannak nekem is tapintható nyirokcsomóim, félévente megyek uhra, látta őket 3 radiológus, vérképet is félévente csináltatok, egyik se mondta, hogy kóros lenne, de nagyon félek, konkrétan ez vitt a hipochondriába. 😐
2023. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja,, és a bőrömön érzem, tehát nem a nyirokcsomókban.
2023. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem érzek semmit, csak ha nyomkodom akkor érzem hogy kb borsó nagyságú az állkapcsom alatt lévő nyirokcsomó, én is hipochonder vagyok sajnos, viszont ezzel felesleges elmenni orvoshoz, nem? Csak ha fájnak vagy nagyot nőnek, nem?
2023. jan. 21. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért érezzük, mert tapogatjuk. Rajtam elég sok van, de én sajnos jól át szoktam magam tapogatni... Lehet másokon is van, csak nem gyúrja magát. Barátnőm unokatestvérének limfómája volt, neki akkorák voltak a nyakán a csomók, hogy szemmel is lehetett látni. 😐

Szerencsére meggyógyult!

2023. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden esetben látszódik? Vagy milyen ez a csomó? Keményebb?
2023. jan. 21. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Kemény és masszív. Nem elmozdítható, és elég gyorsan növekedik, főleg a non-hodgkyn változatnál.

Nekem mire biopsziát vettek akkora volt már mint egy golflabda.

És nem izzadtam, vagy viszkettem.

2023. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!