Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszan tartó torokfájása...

Hosszan tartó torokfájása refluxtól? Nyelőcsőgyulladásom van. Allergia is lehet?

Figyelt kérdés

Sok savam volt, állandóan fájt a torkom. Egyre gyakrabban, szinte minden étkezéskor már nyelési nehézségem volt. (Korábban falatelakadások is voltak) Voltam orvosnál, csináltak gyomortükrözést, semmi refluxra utaló jelet nem láttak, minden oké volt. Csináktak szövettant, az nyelőcsőgyulladást mutatott ki. Az orvos protonpumpa gátlót írt fel. A savam elmúlt, nyelni is okés már, viszont a torkom azóta is fáj, még jobban is. Semmi nem hat rá. Lehetséges, hogy attól, hogy nem érzek savat, még lehet továbbra is, és attól nem múlik a torokfájdalom? Vagy ez akkor független lenne ettől az egész refluxos dologtól?

Újabban viszket is a torkom,a szájpadlásom. Borzasztó már minden egyes nap. Ha eszek, vagy iszok, az nyugtatja. De utána újra erősen fáj. Fül-orr-gégész megnézte, szép a torkom, nem lát semmit. Lehet allergia talán.



2023. jan. 24. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Utànna kell jàrnod, ne hagyd annyiban.
2023. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor el kell menni allergiavizsgálatra.

Sajnos az orvosok se varázslók. Ami nem egyértelmű, azt ők sem tudják csak úgy megmondani, hogy mi lehet.

Ahol voltál a korábbi vizsgálatokon, ott kérdezd meg, hogy milyen vizsgálatok ajánlottak még, hogyan tovább. Vagy a háziorvost. Allergia vizsgálat van államiban is, ingyen. Beutaló gondolom, mindenhol változó, hogy kell-e vagy nem. Magánba is mehetsz.

2023. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
vegyél jó minőségú propoliszt. a max mennyiséget szedd be
2023. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen a vérképed?
2023. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A vérképem (októberi) a gasztros doki szerint teljesen jó. Bár akkor még a torkom se fájt, savam se volt. Decemberben kerültem a gasztros dokihoz,akkor nézte az októberi vérképet.

Most lesz újabb laborom jövő héten.

2023. jan. 24. 12:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as hol kapok jo minosegu propoliszt? Herbariaban vettem. Nen hasznalt. Mi a maximalis mennyiseg? Koszonom.
2023. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
propoli plus epid, alkohol mentes, én ezt szedem. 3szor 40 csepp. nekem csak ez használt.
2023. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Torokfájásod volt?
2023. jan. 25. 21:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Azis
2023. jan. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rendben vagy azóta? Kiderült valami allergia?
2023. júl. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!